Vary v derby rozstřílely Plzeň

Na programu třiatřicátého kola hokejové Tipsport extraligy bylo letošní třetí západočeské derby mezi týmy Energie Karlovy Vary a Lasselsberger Plzeň.

Na programu třiatřicátého kola hokejové Tipsport extraligy bylo letošní třetí západočeské derby mezi týmy Energie Karlovy Vary a Lasselsberger Plzeň. Ačkoliv vzájemná bilance hovořila pro Plzeňáky, v zápase bylo nakonec vše jinak. Nejen z hlediska zeměpisného, měl zápas nádech derby. Mezi Karlovými Vary a Plzní se prostřídalo mnoho hráčů, kteří včera stáli proti sobě už třeba na opačné straně. Zářným příkladem byl gólman Roman Málek, který v Plzni působil, nyní chytá za Vary a po sezóně se opět vrátí do Lasselsbergeru. Hosty přijel povzbudit početný kotel, kterému ale pokazila náladu hned první třetina.
Zápas začal velkým tlakem domácích, ti se už v 7. minutě ujali vedení zásluhou tahouna Energie Lubomíra Hurtaje. Druhý gól pak přidal ve dvanácté minutě po přihrávce Hlavačky tvrdou střelou Ptáček. Plzeň od většího přídělu ještě často zachraňoval Tomáš Duba.
Ve druhé třetině už Vary odskočily Plzni na rozdíl tří branek, když plzeňského brankáře doslova obkroužil Jan Košťál. V jedenatřicáté minutě pak ještě snížil za Lasselsberger Martin Straka. V tu chvíli šance Plzně znovu ožily. Naděje Lasselsbergeru trvaly jen do devětatřicáté minuty, kdy Krátoška při přesilovce zvýšil na 4:1.
Ještě do konce druhé třetiny Vary prakticky rozhodly zápas gólem Jana Alinče po Hurtajově sólu. Třetí třetina pak už byla exhibicí domácích. V brance Plzně se na posledních dvacet minut objevil Rudolf Pejchar, kterého vyvolávalo karlovarské publikum už dlouho dopředu.
Čtyři tisíce sto diváků si pak mohlo zakřičet gól ještě v padesáté minutě, to se po přihrávce Skuhravého prosadil podruhé v utkání Košťál. O dvě minuty později šikovně usměrnil puk za Pejcharova záda Andrej Nedorost – 7:1 Poslední slovo pak měl v 57. minutě skvěle hrající Hurtaj, který dokonal plzeňský debakl. Karlovy Vary – Plzeň tak nakonec 8:1.
Hráči Lasselsbergeru těžko hledali slova, která by mohla debakl nějak ospravedlnit.
Plzeňští teď mají díky tomu, že si úterní kolo předehráli delší čas na vysokou porážku zapomenout. Karlovarská Energie naopak už zítra odjíždí na sever Moravy, kde narazí na dalšího soka v boji o play-off, na osmé Vítkovice.