Ve Škodabike maratonu triumfovali Hlaváč a Hašková

V sobotu projel Plzní a okolím cyklistický ŠKODABIKE marathon. Na start letošního již 6. ročníku se ve všech kategoriích seřadilo přes 1000 jezdců. Nejrychleji zdolali 60km trasu Hlaváč a Hašková, na kratší dráze zvítězilo družstvo školy ZŠ K Milíčovu a Gymnázium Mikulášské náměstí. Závod pořádala p...

V sobotu projel Plzní a okolím cyklistický ŠKODABIKE marathon. Na start letošního již 6. ročníku se ve všech kategoriích seřadilo přes 1000 jezdců. Nejrychleji zdolali 60km trasu Hlaváč a Hašková, na kratší dráze zvítězilo družstvo školy ZŠ K Milíčovu a Gymnázium Mikulášské náměstí. Závod pořádala plzeňská společnost ŠKODA v rámci oslav 150. výročí svého založení.
Tradiční sportovní akce, ŠKODABIKE marathonu v Plni, se letos zúčastnilo přes 1000 amatérských i profesionálních cyklistů. Na přípravě a realizaci se podílel stočlenný pořadatelský tým.
Příležitost poměřit své síly na trase vedoucí přes areál plzeňské Škodovky přes Hradiště, Černice, Starý Plzenec, hrad Radyně, zámek Kozel a Maršál si nenechal ujít ani Ondřej Paur z AUTHOR TEAM a Václav Hlaváč z týmu HALFORDS-APACHE-BIKE, který nakonec zajel nejlepší čas na 60km trati a získal tak odměnu v hodnotě 5 tisíc korun. V kategorii žen na nejdelší a nejnáročnější trase zvítězila Eva Hašková.
Nejlepší čas na 30km dráze zajelo družstvo studentů ze Základní školy K Milíčovu, která si v soutěži drží prvenství od roku 2005. V kategorii středních škol zvítězil tým Gymnázia Plzeň, Mikulášské náměstí. Obě vítězné školy získaly bonus v hodnotě 10 tisíc korun na nákup učebních pomůcek. Mezi jednotlivci byli nejrychlejšími sportovci Miroslav Muzikář a Barbora Hirmanová. Soutěžili také studenti VŠ a zaměstnanci společnosti ŠKODA HOLDING. V sobotním závodu nepřišli zkrátka ani ti nejmenší cyklisté, kteří se vydali s rodiči na nejkratší nezávodní trasu přes škodovácký areál. V cíli obdrželi věcnou cenu.
Slavnostního vyhlášení výsledků a předání cen nejúspěšnějším sportovcům se zúčastnil starosta ÚMO Plzeň 3 Jiří Strobach a Josef Bernard, personální ředitel společnosti ŠKODA HOLDING, která závod pravidelně pořádá.