Veřejná sbírka Zvíře v nouzi opět pokračuje

Český svaz ochránců přírody v těchto dnech odstartoval další pokračování veřejné sbírky Zvíře v nouzi, jejíž cílem je oslovit nejširší veřejnost, které není lhostejný osud poraněných, volně žijících živočichů a získat od ní finanční podporu. V České republice se záchraně zvířat věnují některá z...

Cílená propagace v Plzni

Český svaz ochránců přírody v těchto dnech odstartoval další pokračování veřejné sbírky Zvíře v nouzi, jejíž cílem je oslovit nejširší veřejnost, které není lhostejný osud poraněných, volně žijících živočichů a získat od ní finanční podporu.
V České republice se záchraně zvířat věnují některá zařízení již od osmdesátých let minulého století. V roce 1997 je ČSOP sjednotil a vznikl ojedinělý projekt - Národní síť stanic pro handicapované živočichy, který spravuje celé území ČR. Jeho cílem je pomáhat zraněným či jinak handicapovaným živočichům tak, aby po vyléčení či jiné péči mohli být úspěšně navráceni do přírody nebo našli využití v záchranných chovech či ekologické výchově. Každoročně přijímají záchranné stanice kolem deseti tisíc volně žijících zvířat, přičemž převážnou část tvoří ptáci. Po vyléčení se ze stanic podaří vypustit kolem poloviny přijatých jedinců. Nejčastěji přijímaným druhem bývá poštolka obecná, ježek západní či káně lesní. Většina přijímaných zvířat se do péče záchranných stanic dostává z důvodu poranění vinou člověka - silniční dopravou, nárazy do skleněných nebo zrcadlových ploch, popálením na sloupech vysokého napětí, postřelením, útokem domácích psů a koček, pády do jímek a šachet a podobně. Proto je morální povinností člověka se o ně postarat! Náklady na dopravu poraněných zvířat, na veterinární péči a materiál a na krmení a rehabilitaci jsou značně vysoké. Kampaň Zvíře v nouzi tedy umožňuje veřejnosti, aby se mohla na záchraně živočichů finančně podílet, což celá řada lidí chápe.
Do záchrany volně žijících druhů živočichů se již od roku 1990 velice aktivně zapojuje i rokycanská záchranná stanice, která se věnuje výchově mladé generace i environmentální výchově. Ochranářský servis poskytuje především na území pověřených obcí Beroun, Hořovice a Rokycany, ale i všude tam, kde o to projeví zájem. S kvalitním odborným servisem však souvisí i zvýšená spotřeba finančních prostředků. Proto se obracíme se žádostí o pomoc právě na Vás.
Máte-li zájem nás finančně podpořit, zašlete dárcovskou sms zprávu ve tvaru DMS ZVIREVNOUZI ROKYCANY na telefonní číslo 87777 / platí pro všechny operátory, cena DMS je 30 Kč, příjemce obdrží 27 Kč /. Tvar DMS však musí být přesně dodržen. Kontrolou pro Vás bude přijaté poděkování ze záchranného centra.
Můžete však pomáhat celoročně, přičemž stačí odeslat DMS ROK ZVIREVNOUZI ROKYCANY na telefonní číslo 87777 a bude Vám automaticky po dobu dvanácti měsíců odečítána částka třiceti korun.
Do projektu záchrany zvířat je v Česku zapojeno jen několik vybraných záchranných stanic splňující nejpřísnější kritéria a je potěšitelné, že tak malé centrum v Rokycanech je v zisku dárcovských zpráv dlouhodobě na přední pozici. "Je to způsobeno nejen kvalitním ochranářským servisem, ale především Vás dárců, kteří zařízení znají a pravidelně pomáhají. Budeme proto rádi, když ve své podpoře vytrváte i nadále. S bližšími informacemi o sbírce se můžete seznámit na webových stránkách s adresou www.zvirevnouzi.cz nebo navštívit naše webové stránky s adresou www.csop.erc.cz . I zde se dozvíte celou řadu zajímavých informací nejen o sbírce samotné, ale i o naší mnohostranné činnosti," líčí šéf rokycanských ochránců přírody Pavel Moulis.
Pokud tedy máte zájem podpořit rokycanskou záchrannou stanici, lze to provést již výše zmiňovanými způsoby nebo zasláním finančního příspěvku přímo na účet stanice v rámci sbírky, který je 33553322/0800, přičemž zde je nutno ještě uvést variabilní symbol 2901.
"Jsme nesmírně rádi, že přibývá lidí, kteří pomoc našemu centru již berou jako samozřejmou součást svého života a rádi se na podpořená zvířátka přijdou i podívat. Pomoc však nemusí být jen finanční. Lze do záchranné stanice živočichů v Rokycanech ve Švermově ulici přivést i nejrůznější krmivo / piškoty, obilí, chléb či pečivo, kaštany, žaludy, skořápky … / nebo materiál na stavbu krmítek, budek či voliér. Lze přijít i přiložit ruku k dílu nebo navštívit některou z námi pořádaných akcí. Tou nejbližší bude 22. října zájezd do Mělníka a hrad Kokořín. Pokud však Jste společenštěji založení přijměte naši pozvánku 19. listopadu na tradiční ochranářský ples, který se uskuteční od 20.00 hodin v Sokolovně v Rokycanech," dodává Moulis. Připomíná, že vstupenku jsou již v prodeji a to pouze na adrese: ZO ČSOP Rokycany, Švermova 748/II, 337 01 Rokycany. Jak sami vidíme možností jak pomáhat je celá řada. Stačí se přijít domluvit či zatelefonovat. Kontaktní telefon je 371722686 nebo 603239922.
V rámci znovu otevření kampaně „ Zvíře v nouzi „ proběhlo v záchranných stanicích řada akcí. Vyjímkou nebyly ani Rokycany, kde proběhlo vypouštění několika opeřenců. Jednalo se o včelojeda, krahujce a poštolky, které byly zraněny a ze svého handicapu se po několika měsících intenzivního léčení díky starostlivé péči rokycanských ochránců přírody zotavily a byly vráceny přírodě.


The Loop Jazz Club

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
so 22.10.2011 07:00



0 +
 
Jarní servisní akce

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka