Veteráni plavecké Radbuzy sbírali úspěchy

Družstvo veteránů Sportovního klubu Radbuza Plzeň v posledních dvou víkendových závodech slavilo úspěchy. Na 33. ročníku Vinohradské „veteraniády“ v Praze ve složení Oldřich Hrdlička, Zbyněk Beneš, Aleš Franěk a Jiří Řezáč získali ve svých kategoriích celkem 4x první místo, 3x druhé a 2x třetí. ...

Druhé závody se konaly v sobotu 6. prosince, v krásném prostředí jihlavského bazénu AXIS, pod názvem memoriál Oldřicha Háje.
V kategorii 60-64 roků si Franěk, v disciplině 100m prsa časem 1:48,3 vyplaval první místo a na poloviční trati druhé za rovných 49 sekund. Ve sprintu 50 metrů volný způsob vybojoval zlato a stříbro Řezáč, který pak byl nejrychlejší při padesáti metrové distanci znak.
Beneš, o kategorii níže, zvítězil ve znakových disciplínách. Na stovce časem 1:39,1 a na padesátce mu rozhodčí naměřili 43sekund a 2 desetiny.
Závodů se zúčastnilo celkem 132 plavců ze Švýcarska, Německa, Slovenska a naší republiky.