Více než polovina řidičů v Plzni jezdí rychle

V rámci akce Duben – měsíc bezpečných obcí pořádané projektem Bezpečná města byla v úterý 18. dubna měřena rychlost ve městě Plzeň. Vozidlo vybavené radarem měřilo ve městě celkem na třech místech, rekordem byl průjezd automobilu kolem měřícího zařízení rychlostí 112 km/h.

Jarní servisní akce AUTO CB

V rámci akce Duben – měsíc bezpečných obcí pořádané projektem Bezpečná města byla v úterý 18. dubna měřena rychlost ve městě Plzeň. Vozidlo vybavené radarem měřilo ve městě celkem na třech místech, rekordem byl průjezd automobilu kolem měřícího zařízení rychlostí 112 km/h.
V průběhu čtyř hodin vystřídalo vozidlo s měřícím zařízením postupně tři stanoviště: v ulici Folmavská proti jižnímu výjezdu ze supermarketu Carrefour, poté v Nepomucké ulici a nakonec na křižovatce ulic Mohylová a Na dlouhých, kde se měřilo před kruhovým objezdem u školy. Na prvním stanovišti byla měřena rychlost vozidel jedoucích ve směru do Domažlické ulice, na dalších dvou obousměrně. Z celkového počtu 1054 vozidel, která radar minula, překročilo povolenou rychlost 50 km/h 566 řidičů, tedy více než polovina. Řidiči porušovali předpisy nejvíce na prvním stanovišti u supermarketu, kde se provinilo 214 řidičů z 343 – tj. alarmujících 62 %.
Vozidla vybavená radarem a záznamovým zařízením zjišťují v průběhu dubna v celkem 27 lokalitách všech krajů České republiky pomocí jednodenního zkušebního měření, zda a jakým způsobem se konkrétních obcí týká problém nepřiměřené rychlosti, která je jednou z nejčastějších příčin dopravních nehod s následkem smrti. Akce Duben – měsíc bezpečných obcí je organizována jako součást dlouhodobého projektu Bezpečná města, podpořil ji Svaz měst a obcí České republiky a Nadace BESIP.
Cílem akce Duben – měsíc bezpečných obcí je poskytnout představitelům měst a obcí statistické výsledky provedeného měření spolu s vyhodnocením, nakolik je zjišťovaná problematika v daném místě závažná. Akce zároveň nabízí možnost vyzkoušet automatizované měření rychlosti jako účinný nástroj snižování počtu dopravních přestupků a ukazuje tak obcím a městům způsob, jak danou dopravní situaci efektivně řešit. V případě zájmu budou spolu s výsledky měření předány také důkazní prostředky pro vedení správního řízení u konkrétních přestupků.

O projektu Bezpečná města:
Bezpečná města jsou společným projektem firem Czech Radar a ICZ, který je určen městům a obcím jako efektivní řešení dopravní bezpečnosti na lokálních komunikacích. Principem projektu je propojení měřících zařízení s moderním informačním systémem. Měřící zařízení jsou instalována v terénu a bez potřeby obsluhy automaticky zaznamenávají a dokumentují dopravní přestupky. Naměřené údaje jsou poté ve formě digitálních dat přenášeny do systému Správa dopravních přestupků (SDP). Ten je dále zpracovává a poskytuje příslušným úředníkům podporu pro vedení správního řízení, včetně vystavení pokut řidičům. Městům a obcím je instalace měřících zařízení a systému SDP poskytována zdarma, poplatky za jejich provoz a údržbu jsou finančně kryty z příjmů za vybrané pokuty.


The Loop Jazz Club

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
st 19.04.2006 15:35



0 +
 
ČNSO studio

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka