Viktoria doma podlehla Spartě

Dohrávku druhého kola Gambrinus ligy v Plzni rozhodla výstavní střela Pospěcha. V závěru zřejmě sudí Adámek domácím upřel penaltu.

V dohrávce druhého kola fotbalové ligy mezi Plzní a Spartou se radovali hosté, kteří zvítězili 1:0 a udrželi kontakt s čelem tabulky. Zápas nepřinesl atraktivní podívanou, o výsledku rozhodla jediná branka, kterou vstřelil ve 41. minutě střelou z pětadvaceti metrů Zdeněk Pospěch.
Sparta sice přilákala do plzeňského hlediště hodně diváků, ovšem její výkon byl stejně matný jako před týdnem proti Kladnu. Ligový favorit nepřesně kombinoval, často se uchyloval pouze k nakopávaným míčům na trojici vzrůstem malých útočníků.
I proto na sebe museli brát zodpovědnost hráči zadních řad. Zaujala především Homolova rána levačkou ze čtvrté minuty, kterou však pozorný
Daněk vyrazil. Pak přišly oboustranně hluché minuty, s kterými korespondovala i komorní atmosféra v hledišti. Přesně po půlhodině hry se nemohl na fotbalové utrpení dívat hostující
Šimák. Vydal se na individuální průnik středem plzeňské obrany, jenže v závěru akce si dal dlouhý míč a brankář Daněk ho včasným vyběhnutím dostal pod kontrolu.
Brzy nato ale plzeňský mladík příliš jistoty neprokázal. Ve 41. minutě nečekaně fotbalovou nudu ukončil dosud neviditelný Pospěch, kterého našel pětadvacet metrů od branky v ideálním postavení Kadlec. Přeškolený letenský útočník se opřel tvrdě do míče a ten napnul plzeňskou síť.
Domácí se ještě z inkasovaného gólu ani nevzpamatovali a mohli inkasovat podruhé: Šimák se snažil využít chvilkového rozpoložení Daňka a ranou z ještě větší vzdálenosti zkoušel jeho pozornost znovu, ale ke štěstí brankáře míč skončil mimo.
Po přestávce zraněného Zabavníka nahradil Matušovič a Pospěch se vrátil na někdejší obranný post, ale ani nová útočná krev sparťanskou ofenzivu nerozproudila. Naopak první slibný pokus měli ve 48. minutě domácí, Fillova hlavička však byla příliš slabá na to, aby Blažka mohla ohrozit.
Domácí se zkoušeli po celý zápas dostat za sparťanskou obranu především dlouhými auty a několikrát nepozorné stopery pořádně vystrašili. Po jedné z takových akcí se dostal k voleji Rezek, ale pálil nad branku.
Hosté sice v závěru stále častěji využívali volných prostorů na domácí polovině, ale jejich akce byly nepřesné a k další šanci se už nedostali. Západočeši si nevedli o mnoho lépe; čtyři minuty před koncem sice měl šest metrů od branky na noze vyrovnání Pilař, ale nastřelil pouze Homolu.
V nastaveném čase se domácí mohli nakonec přece jen radovat, jenže sudí Adámek střet Homoly s Rezkem jako penaltu překvapivě neposoudil a hosté si odvezli tři body.
Gambrinus liga, 2. kolo: Viktoria Plzeň - Sparta Praha 0:1 (0:1). Branka: 41. Pospěch. Rozhodčí: Adámek - Filgas, Goňa. ŽK: M. Knakal, Pilař,
Rezek, Zakopal - Zabavník, Kisel. Diváci: 7475.
Plzeň: Daněk - M. Knakal, Procházka, Zakopal, Smola - Limberský, Pilař, Trapp (46. Smejkal), Šíma (67. T. Krbeček) - Fillo (81. Jarolím), Rezek. Trenér: Bílek.
Sparta: Blažek - Zabavník (46. Matušovič), Řepka, Homola, Kadlec - Kisel, Sylvestre (74. Herzán), Kolář - Pospěch, Jun (90+1. Došek), Šimák. Trenér: