Viktoria jen remizovala s Mostem

Fotbalisté Viktorie Plzeň remizovali ve 12. kole Gambrinus ligy doma s Mostem 1:1. Bod zachránil Fillo, který v 65. minutě po rohu vyrovnal.

Fotbalisté Plzně se rozešli v dnešním utkání 12.
kola první ligy s Mostem smírně 1:1. Po bezbrankové první půli se skóre měnilo až po přestávce. Hosté se dostali po rohovém kopu v 57. minutě do vedení zásluhou Pikla, za domácí ze stejné herní situace vyrovnal o osm minut později Fillo. Západočeši, kteří poznali radost z výhry naposledy 10. září, tak už pošesté za sebou nedokázali naplno bodovat.
Domácí, povzbuzeni středečním postupem přes Teplice v Poháru ČMFS, začali aktivněji. Pětičlenná záloha Mostu ale postupně ovládla střed pole a donutila Západočechy k nakopávání balonů na útočníky. Ani to však nevedlo k
ohrožení branky hostů, a tak se do útočení pustil levý bek domácích Šíma, který dnes nahradil tradičního člena základní sestavy Smolu.
Ve 20. minutě k Šímovi doputoval odražený balon a jeho tvrdou střelu z hranice šestnáctky brankář Vaniak zkrotil až na druhý pokus. Ještě více
starostí připravil Šíma mosteckému brankáři o tři minuty později, jeho nepovedený centr z levé strany ale přistál jen na břevně. Poté převzali
iniciativu hosté a po rychlé křídelní akci chytře obstřelil brankáře Daňka agilní Gašparík, balon ale včas odvrátil z brankové čáry stoper Rada. Ve
zbytku první půle se těžiště hry přeneslo do středu hřiště a hluché minuty ukončil až poločasový hvizd sudího Jecha.
Po přestávce oba týmy výrazně přidaly na rychlosti a důrazu a útoky se střídaly na obou stranách. Po levé straně unikl domácí Trapp, ideálně odcentroval na zadní tyč na nabíhajícího Filla, ten však po špatném zpracováni netrefil balon. V 57. minutě rozehrál Gašparík rohový kop a následnou střelu z voleje na malém vápně nepokrytého Pikla si srazil gólman Daněk do sítě. Plzeňské hráče inkasovaná branka nepoložila a pokoušeli se nadále o nátlakovou hru. Několik slibných centrů ještě hostující obrana odvrátila, ale v 65. minutě už kapitulovala. Na rohový kop plzeňského kapitána Limberského si naběhl
Fillo a utěšenou ranou bez přípravy zamířil přesně k pravé tyči.
Domácí mohli jít poté dokonce do vedení, hlavičku Filla po Šímově centru ovšem skvěle zlikvidoval Vaniak. V poslední čtvrthodině se oba soupeři
snažili především neinkasovat, a tak se již prokřehlí diváci větší šance nedočkali. Nejblíže ke gólu byl střídající mostecký útočník Mendy, který po dlouhých balonech za domácí obranu dvakrát svedl důrazné souboje s brankářem Daňkem, ale ani jednou neuspěl.
Gambrinus liga, 12. kolo: Viktoria Plzeň - SIAD Most 1:1 (0:0). Branky: 65. Fillo - 57. Pikl. Rozhodčí: Jech - Košec, Novák. ŽK: Šíma -
Suchý, Krejčí. Diváci: 3037.
Plzeň: Daněk - V. Procházka, Müller, Rada, Šíma - Fillo, Trapp, R. Pilař (59. Borek), Limberský - Malár (30. M. Jarolím), Krbeček (84. Smejkal).
Trenér: Levý.
Most: Vaniak - Martin Suchý, Hainault, J. Procházka, Krejčí - Jendruščák (69. Mendy), T. Pilař (76. Schut), Škoda, Pikl, Gašparík - Pešír (90. Brzezina). Trenér: Ščasný.