Viktoria na Strahově porazila Kladno 3:1!

Zápas začal smolně pro domácího kapitána Szaboua. Ten se už v osmé minutě nešťastně zranil a musel ze hřiště na nosítkách. I tak si Kladenští jako první vytvořili slibnou akci. Po centru Zoubka z pravé strany se sami před Daňkem ocitli Šilhan s Novotným, ale ani jeden z nich na míč nedosáhl. V 17. m...

Zápas začal smolně pro domácího kapitána Szaboua. Ten se už v osmé minutě nešťastně zranil a musel ze hřiště na nosítkách. I tak si Kladenští jako první vytvořili slibnou akci. Po centru Zoubka z pravé strany se sami před Daňkem ocitli Šilhan s Novotným, ale ani jeden z nich na míč nedosáhl. V 17. minutě pak pozornost plzeňského gólmana zkoušel střídající Lička, Daněk jeho střelu k pravé tyči vyrazil na roh.

Pak už se ke slovu dostali hosté. Ve 21. minutě dokonce po centru Horvátha dostal míč do sítě hlavičkující Bystroň, ale stál v ofsajdu. Zanedlouho napřáhl zpoza šestnáctky Rajtoral a Tesař musel jeho ránu vyrazit mimo tyče. Ještě tvrdší střelu vypálil v 27. minutě Limberský, ale Tesař byl znovu na místě. Z následného rohu pak obránce Ševinský střílel nad branku. Viktorka převzala iniciativu, Kladno však číhalo na rychlé protiútoky. Po jednom z nich se do vzduchu pověsil Bartoš a ve 36. minutě hlavičkoval těsně vedle Daňkovy branky.

Po přestávce Plzeň přepnula ještě na vyšší rychlostní stupeň a po rychlých kombinacích přibývalo šancí. Hned ve 46. minutě se prokličkoval do šestnáctky Petržela, jeho střelu z úhlu kladenští zadáci zablokovali. Ve 49. minutě si "vykoledoval" žlutou kartu Limberský, když si pádem ve velkém čtverci snažil vymodlit pokutový kop. V 54. minutě už se hosté dočkali. Petržela z rohového kopu našel přetaženým centrem Bakoše a ten zblízka hlavou poslal míč do sítě - 0:1.

Plzeň si vytvořila velký tlak, Tesař musel likvidovat další střelecké pokusy Petržely a Limberského. Ale v 64. minutě kapituloval podruhé. Právě Limberský si bleskově narazil míč s Rezkem, položil si brankáře a pravačkou poslal míč pod břevno kladenské branky. A hned za dalších pět minut mohl hlouček plzeňských fanoušků v hledišti radostí křičet potřetí. Limberský rychle rozehrál standardní situaci, Ševinský hlavou vrátil míč před branku a Navrátil jej také hlavou usměrnil za brankovou čáru - 0:3.

Viktoria mohla gólů přidat ještě víc. Třeba po akci ze 77. minuty, kdy Limberský krásně prošel středem hřiště, ale technická střela mu nevyšla. V závěru se Kladenští dočkali alespoň čestného úspěchu. Střelu střídajícího Zachariáše ještě Daněk vyrazil na roh, ale v 80. minutě jeho neprůstřelnost přerušil Lička. Ten poslal na branku centr až od postranní čáry a míč se přes hradbu těl překvapivě dostal až do sítě - 1:3. V samotném závěru ještě hostující Jiráček hlavičkoval do boční sítě a obrovskou šanci spálil v nastaveném čase Petržela. Sprintoval s míčem sám na gólmana, ale Tesař jeho střelu svělým zákrokem vytěsnil na rohový kop. Hned po jeho rozehrání pak sudí Hrubeš naposledy foukl do píšťalky a Plzeň se mohla radovat ze tří bodů.

Gambrinus liga - 20. kolo
SK Kladno - FC Viktoria Plzeň 1:3 (0:0). Branky: 80. Lička - 54. Bakoš, 64. Limberský, 69. Navrátil. Rozhodčí: Hrubeš - Hojsík, Koval. ŽK: Novotný, Bartoš - Limberský, Ševinský. Diváků: 876.

Kladno: Tesař - Mráz, Gross, Beneš, Procházka - Bartoš, Strnad, Szabo (8. Lička), Novotný - Zoubek (60. Zachariáš), Šilhan (71. Svoboda).
Plzeň: Daněk - Ševinský, Navrátil, Bystroň, Limberský - Petržela, Rada, Horváth, Rajtoral (81. Jiráček) - Bakoš (75. Kolář, Rezek (89. Krbeček).