Viktoria nastřílela Kolovči v přípravě 10 branek

Ideální fotbalové počasí a parádní divácká návštěva přivítala aktéry středečního přípravného utkání na hřišti Slavoje Koloveč, kam zavítal první tým Gambrinus ligy – Viktoria Plzeň. Viktoria vstoupila do utkání aktivně a již po necelých devíti minutách hry se poprvé měnilo skóre. Kolářovu přihrá...

Ideální fotbalové počasí a parádní divácká návštěva přivítala aktéry středečního přípravného utkání na hřišti Slavoje Koloveč, kam zavítal první tým Gambrinus ligy – Viktoria Plzeň.
Viktoria vstoupila do utkání aktivně a již po necelých devíti minutách hry se poprvé měnilo skóre. Kolářovu přihrávku mezi domácí stopéry zužitkoval křižnou střelou Milan Petržela v úvodní branku. I u druhého gólu asistoval plzeňský štírek. Ten byl domácími zadáky faulován a nařízený trestný kop z pětadvaceti metrů proměnil lišáckým způsobem Pavel Horváth. V 18. minutě to bylo již 0:3. Petržela vystihl chybnou rozehrávku obrany Slavoje a po individuálním průniku skóroval podruhé v zápase. Ve 24. minutě rozezvučil kovovou konstrukci domácí branky Martin Fillo, jehož dělovka orazítkovala břevno. Šest minut před koncem ohrozili domácí poprvé Ticháčka v brance, přetažený centr a následná hlavička však nemířila mezi tyče. Definitivní podobu poločasovému výsledku dal ve 40. minutě hlavou David Bystroň – 0:4.
Přestože do druhé části poslali plzeňští trenéři naprosto odlišnou jedenáctku, již po sedmi minutách hry se znovu měnil stav. Nejprve Limberský nastřelil tyč, míč se dostal k Rezkovi a ten pohodlně skóroval do prázdné brány. V 58. minutě se po střele Ďuriše dostal k odraženému míči Krmenčík a poslal Viktorku do šestibrankového vedení. O dvě minuty později zvyšoval na 7:0 Michal Ďuriš, když zužitkoval přihrávku Jana Rezka. V 67. minutě vybojoval Krmenčík míč, posunul jej na Rezka, z jehož centru Michal Ďuriš pohodlně skóroval – 0:8.V 76. minutě se v souboji s domácí obranou prosadil Sladký, prodloužil na Krmenčíka, který našel volného Ďuriše a ten úspěšně dovršil hattrick - 0:9. Devět minut před koncem se dočkali i domácí. Po rohovém kopu se prosadili hlavou – 1:9. V 89. minutě vybídl Dvořák ke skorování Sladkého, ten završil účet utkání na 1:10.
„Po prvním týdnu, kde jsme se zaměřili na tréninky, jsme chtěli tento týden zpestřit přípravným utkáním. Myslím, že diváci, kterých přišla téměř tisícovka mohli být spokojeni, neboť viděli slušnou hru a hodně branek,“ komentoval zápas trenér Pavel Vrba.
TJ Slavoj Koloveč – FC Viktoria Plzeň 1:10
Poločas: 0:4
Branky Viktorie: 9. a 18. Petržela, 17. Horváth, 40. Bakoš, 52. Rezek, 58. Krmenčík, 60., 67. 76., Ďuriš, 89. Sladký
Rozhodčí: M. Paták
Diváci: 930
Viktoria I. poločas: Ticháček – Rajtoral, Neuwirth, Brezinský, Jiráček - Bystroň – Petržela, Kolář, Horváth, Fillo – Bakoš.
Viktoria II. poločas: Pavlík – Ševinský, Hájovský, Brezinský, Limberský - Sladký – Krmenčík, Fillo, Dvořák, Ďuriš – Rezek.