Viktoria Plzeň góly Bakoše a Koláře porazila Hradec

Branky dvou střídajících hráčů ukončily trápení fotbalistů Viktorie Plzeň v jarní ligové premiéře proti Hradci Králové. Západočeši se dlouho nemohli proti snaživému soupeři prosadit, góly Bakoše a Koláře jim však nakonec vynesly výhru 2:1 a sedmibodový náskok v čele tabulky. Hosté snížili v poslední...

Branky dvou střídajících hráčů ukončily trápení fotbalistů Viktorie Plzeň v jarní ligové premiéře proti Hradci Králové. Západočeši se dlouho nemohli proti snaživému soupeři prosadit, góly Bakoše a Koláře jim však nakonec vynesly výhru 2:1 a sedmibodový náskok v čele tabulky. Hosté snížili v poslední minutě. Západočeši porazili doma dnešního soka po sedmnácti letech.
Prognózy byly jasné: ligový lídr svého protivníka přehraje a vytvoří si ideální základ pro zbytek jara. Jenže v chladných Štruncových sadech se hned od první minuty nehrálo podle očekávaného scénáře. Hosté totiž na rozdíl od jiných týmů nepřijeli na západ Čech s defenzivními plány a dávali najevo, že chtějí Viktorii zaskočit.
Zimním příchodem Klapky získala hradecká záloha na jistotě při kombinacích a "votroci" nečekaně často dostávali domácí tým do problémů. Za první poločas si připravili několik šancí, vesměs po přízemních centrech za obranu.
Několikrát to zkusil Černý - nejdříve hlavou, v 39. minutě tečoval ostrý centr z pravé strany a Pavlík měl plné ruce práce, aby jeho střelu u bližší tyče vytlačil na roh.
Domácí se snažili o svůj typický fotbal, rychlé kolmé akce po zisku míče však postrádaly obvyklou sílu. Možná i proto, že rožisér Horváth neměl příliš prostoru, a když se už dostal do největší příležitosti, pálil v 29. minutě vysoko nad.
Po pauze se domácí probudili a vytvořili si mohutný tlak. Nejblíže vedení byli v 50. minutě, kdy se před Zichem vytvořil takřka ragbyový mlýn, ale míč skončil mimo.
Hosté se však brzy z tlaku vymanili a třikrát v krátkém úseku vyzkoušeli Pavlíkovy kvality. Fanouškům začínala docházet trpělivost, pak však přišla ojedinělá chyba hostující obrany, mezi zadáky se prosmýkl střídající Bakoš a po tříminutovém pobytu na hřišti vstřelil rozhodující gól utkání.
Druhý plzeňský zásah pak přidal do otevřené obrany další náhradník Kolář. Čestný gól hostů vstřelil v poslední minutě hlavou Hochmeister.