Viktoria Plzeň porazila Baník Ostrava 4:0

11108 diváků mohlo v sobotní podvečer sledovat další spanilou jízdu plzeňských fotbalistů fotbalovým létem. Tentokrát byl jen těžce sekundujícím soupeřem Baník Ostrava. Plzeňský tým nastoupil bez několika tradičních opor v základní sestavě s kapitánem Davidem Limberským. Tým „ochuzený“ o f...

Tým „ochuzený“ o fotbalisty na naše poměry zvučných jmen (Kolář, Bakoš, Horváth, Čišovský, Tecl) od prvních minut nepřipouštěl žádné drama. Po šanci Tomáše Wágnera se musel hostující gólman velmi činit, aby Wágnerova umístěná střela neskončila brankou.

Nicméně za krátko se dvěma slepenými góly Jana Kovaříka a právě Tomáše Wágnera dostala Plzeň do pohodlného dvoubrankového vedení. To pojistil gólem do šatny netradiční gólový střelec Tomáš Hořava, který byl asi příjemně zaskočený, že jeho střela skončila v ostravské brance.

Ani druhý poločas nenaznačil obrat. I přes jednu až dvě zajímavé příležitosti Baníku nebylo o výsledku utkání pochyb. Čtvrtou branku po individuálním úniku vsítil Michal Ďuriš a tím stanovil výsledné skóre utkání na 4:0.

V závěru musím říci, že plzeňským hráčům se daří velmi plnit předsevzetí střílet více branek a současně odvádět dobrou defenzivní práci (Procházka, Hejda a dobře se vracející Limberský). Je škoda, že více nefunguje spolupráce Stanislava Tecla ze zbytkem týmu. Malinko též mrzí absence Davida Štípka, který odešel z Plzně na hostování Mladé Boleslavi a který loni, když nastupoval za kádr Plzně, byl výrazně vidět.

Ve středu čeká plzeňské fotbalisty další důležitý zápas o vytouženou Ligu Mistrů s Nömme Kalju.