Viktoria podlehla mistrovi 1:2

Úvodní kolo Gambrinus ligy sledoval v plzeňských Štruncových sadech vyprodaný stadion

Tři parádní góly padly v úvodním duelu Gambrinus ligy v Plzni. Domácí Viktoria, nováček nejvyšší soutěže, podlehla úřadujícímu mistrovi ze Sparty 1:2. Duelu přihlížel vypradaný stadion ve Štruncových sadech.
První gólovou lahůdku přichystal už v sedmé minutě hostující Kisel. Opřel se do míče z téměř třiceti metrů a jeho krajan, slovenský brankář Mucha v plzeňských službách, se marně natahoval - balon zapadl pod horní tyč.
Sparta měla v úvodní části výraznou převahu a
ve 39. minutě zvýšil Zelenka. Poborský mu naservíroval míč z trestného kopu a záložník Pražanů pálil osamocený bez přípravy. Blízko úspěchu byl i Poborský, jeho brejk ale bravurně zlikvidoval Mucha.
Po přestávce Viktoria odhodila respekt a hrála výrazně aktivněji. Vypracovala si několik standardních příležitostí, ale dlouho bez efektu. Kouči Michálkovi vyšlo až střídání v 68. minutě, kdy na hřiště poslal mladíčka Smejkala. Ten pobyl na trávníku jen tři minuty, než si po rohu Bartesky naběhl na bližší tyč a hlavou šikovně přehodil Blažka.
Plzeňané se statečně snažili o vyrovnání, ale vyloženou šanci si už nevytvořili. V samotném závěru je zabrzdilo i vyloučení P. Knakala, který musel předčasně pod sprchy po druhé žluté kartě.
"V prvním poločase měli hráči zbytečně respekt před zvučnými jmény v sestavě Sparty. Po přestávce už mě tým uspokojil. Výsledek je asi spravedlivý, Sparta byla o ten gól lepší," uznal sportovně trenér Viktorie Zdeněk Michálek.
"Diváci viděli tři krásné branky. Já jsem naopak více spokojený s naší hrou v prvním poločase. Ve druhém jsme nebyli dostatečně agresivní ve středu hřiště. Přesto myslím, že naše vítězství je zasloužené," mínil sparťanský kouč Jaroslav Hřebík.
Gambrinus liga, 1. kolo: Viktoria Plzeň - Sparta Praha 1:2 (0:2). Branky: 71. Smejkal - 7. Kisel, 39. Zelenka. Rozhodčí: Matějek - Wilczek, Pelikán. ŽK: P. Knakal - Sivok, Hašek. ČK: 88.
P. Knakal. Diváci: 7968 (vyprodáno).
Plzeň: Mucha - M. Knakal, P. Knakal, Zakopal, Smola - Procházka (63. Vágner), Pilař - Fillo, Barteska, Limberský (86. P. Šíma) - Kousal (68. Smejkal). Trenér: Michálek.
Sparta: Blažek - Pospěch, Petrouš, Lukáš, Kadlec -Hašek, Sivok - Poborský, Zelenka (80. Matušovič), Kisel - Slepička (90. Herzán). Trenér: Hřebík.