Viktoria porazila Bohemians 1905 2:1 a vede ligu

Fotbalisté Plzně vybojovali první domácí výhru v sezoně, když ve 3. kole porazili Bohemians 1905 2:1. Viktoria v neděli navázala na předchozí úspěch v Liberci a vede se sedmi body neúplnou ligovou tabulku. Její góly obstarali Kolář s Horváthem, snížení Martina Nešpora už "klokanům" v závě...

Fotbalisté Plzně vybojovali první domácí výhru v sezoně, když ve 3. kole porazili Bohemians 1905 2:1. Viktoria v neděli navázala na předchozí úspěch v Liberci a vede se sedmi body neúplnou ligovou tabulku. Její góly obstarali Kolář s Horváthem, snížení Martina Nešpora už "klokanům" v závěru nepomohlo. Bohemians prohráli po úvodních dvou remízách.
Na Plzni bylo znát, že její hráči mají plné hlavy pohárových soubojů s Besiktasem, s nímž se v týdnu
utkají o postup v Evropské lize. Ve čtvrtek sice s tureckým velkoklubem sehráli skvělý první poločas, ale proti urputně bránícím Bohemians jim trvalo skoro celých 45 minut, než rozjeli svoji ofenzivní smršť.
Pražané toužili ve Štruncových sadech navázat na dvě remízy, i když dorazili bez zraněných opor brankáře Sňozíka a stopera Nikla. Na útočení sice téměř rezignovali, ale v defenzivě si dlouho
vedli dobře. Po táhlé střele domácího Rady ze 17. minuty začali
mít starosti až na konci první půle. Jiráček svoji dorážku po Rezkově střele
namířil do tyče a Petrželu na poslední chvíli zablokovali stopeři zelenobílých. Až minutu před přestávkou se jejich defenzivní hráz zbortila.
Po rychlé plzeňské akci na levé straně Jiráček naservíroval míč ke vzdálenější tyči a záložník Kolář zblízka a v pádu zamířil pod břevno. Bohemians, kteří s Plzní naposledy naplno bodovali před více než sedmi lety, však ani pak neukázali víc odvahy.
Západočeši naopak získali vedoucí brankou klid a mohli nerušeně dál rozvíjet své útočné manévry. Útočník Rezek, který s Besiktasem neproměnil tři velké šance , neprolomil smůlu ani ve 48. minutě. Na poslední chvíli ho zastavil obránce Lukáš. Zastupující kapitán Bohemians po hodině hry zachránil svůj tým znovu, když už za překonaným gólmanem Markem zachytil míč před brankovou čárou. A Petrželu Marek vychytal i vzápětí.
Navýšení plzeňského skóre zajistil až kapitán Horváth, jenž se prosadil při své oblíbené disciplíně. Z trestného kopu přesně obstřelil zeď a zaskočil brankáře Marka. Plzeň se přesto musela bát o první letošní domácí výhru, byť se zdálo, že bude suverénní.
Sedm minut před koncem doplatila na lehkovážnou ztrátu autora první branky Koláře. Po jeho chybě se po Škodově asistenci prosadil při postupu z levé
strany střídající Martin Nešpor, který se dočkal první ligové trefy v kariéře. "Klokani" se v dalším útoku
dokonce hnali za vyrovnáním, ale Škoda se po svém dravém postupu před střelou zamotal ve vlastních kličkách a další podobnou možnost už hosté nedostali.