Viktoria porazila Chomutov 2:1

První přátelské utkání dnes v rámci zimní přípravy odehráli fotbalisté Viktorie Plzeň.

První přátelské utkání dnes v rámci zimní přípravy odehráli fotbalisté Viktorie Plzeň. Západočeši nastoupili v podobné sestavě, v jaké odehráli poslední zápas druhé ligy na Bohemians. Na hřišti třiatřicáté základní školy nastoupili od 11 hodin proti Chomutovu.
Hráči Viktorky chodí v rámci zpestření přípravy jednou týdně i na ledovou plochu nebo hrají hokejbalové zápasy. Příští pátek měli Západočeši nastoupit v Praze proti Slavii B. Nakonec si ale museli vybrat jiného soupeře, protože rezervní tým Pražanů bude ještě dohrávat soutěžní duel.
Vedení Viktorie by chtělo v průběhu zimní přestávky posílit tým některými zkušenějšími hráči, o koho se jedná ale trenér zatím sdělit nechtěl.
V dnešním duelu na umělé trávě Viktoriáni většinu času trávili na polovině soupeře, často se dostávali šancí, chyběl jim ale klid v zakončení. Často byl na hrotu vidět Martin Fillo, který celý podzim odehrál v záloze.
Viktoria nakonec proti účastníkovi třetí nejvyšší domácí soutěže České fotbalové ligy zvítězila 2:1, po poločase 1:1. Rozhodující gól vstřelil 10 minut před koncem chytrým lobem plzeňský záložník Jiří Šíma. Plzeň je v druhé lize po podzimu na druhém postupovém místě se ztrátou 4 bodů na první Most. Soutěž začíná 6. března, kdy viktoriáni doma přivítají Tatran Prachatice.