Viktoria postoupila do čtvrtfinále Poháru ČMFS

Fotbalisté Plzně porazili ve čtvrtém kole poháru Teplice. Utkání ve Štruncových sadech rozhodl až penaltový rozstřel.

Penaltový rozstřel rozhodl o postupu fotbalistů
Viktorie Plzeň do čtvrtfinále Poháru ČMFS přes Teplice. V základní hrací době skončil zápas bez branek. Hosté neproměnili hned dvě úvodní penalty,
ale podobně se vedlo domácím ve třetí a páté sérii. Západočeši se radovali z výhry až po šesté penaltě: v teplickém dresu se mýlil Klein, za domácí proměnil Procházka a stanovil tak konečné skóre rozstřelu na 4:3.
Oba trenéři využili pohárový duel k vyzkoušení některých náhradníků. I proto možná nebyla v úvodu hra příliš pohledná, takřka celou půlhodinu se týmy oťukávaly. Domácí ale byli o trochu aktivnější a ve 27. minutě se dostali také do první šance, o kterou se centrem postaral Krbeček - obránce Rosa míč usměrnil mezi vlastní tyče, ale gólman Slavík byl na místě. Ve 31. minutě se hosté dožadovali penalty za souboj Procházky s Kroupou, ale sudí Matějek posoudil střet jako čistý a podobně rozhodl i na druhé
straně v 54. minutě, kdy padal v šestnáctce Fillo. V závěru prvního poločasu se stále častěji prosazovali hosté, ovšem jejich akce postrádaly
koncovku.
Po pauze to nevypadalo jinak a už v 56. minutě vyzkoušel Džeko postřeh domácího brankáře Iliziho, pro kterého to bylo premiérové vystoupení v plzeňském dresu. Na nezkušenost málem doplatil na druhé straně hřiště Slavík, kterého v 61. minutě třicetimetrovým lobem přehazoval Tomáš Krbeček, ale míč skončil na břevnu. Po dvojím střídání a příchodu Fenina s Jirsákem se hosté v závěru znovu zlepšili, ovšem několik nadějných akcí nedokázali dotáhnout do konce. Čtyři minuty před koncem toho málem litovali, když ve velké šanci vychytal Slavík
domácího Krbečka, který mohl svou trefou oslavit páteční 21. narozeniny.
A tak došlo na penaltový rozstřel, v němž měli více klidu domácí. Hned na úvod neuspěli tepličtí Valenta a Jirsák, podobně si ale vedli Pilař s
Radou. Rozhodující pokus proměnil až v šesté sérii domácí Procházka poté, co Klein nastřelil břevno.
Pohár ČMFS, 4. kolo: Viktoria Plzeň - FK Teplice 0:0, 4:3 na penalty. Rozhodčí: Matějek - Wilczek, Gallo. Diváci: 1203. Penalty proměnili: Limberský, Šíma, Borek, Procházka - Dort, Džeko, Lukáš. Penalty neproměnili: Pilař, Rada - Valenta, Jirsák, Klein.
Plzeň: Ilizi - Procházka, Rada, Zakopal (46. P. Knakal), Šíma - Fillo (86. Smejkal), Pilař, Trapp, Limberský - Malár (68. Borek), T. Krbeček. Trenér: Levý.
Teplice: Slavík - Valenta, Klein, Lukáš, Rosa - Doležal (68. Jirsák), Sabou, Dort, Stožický (90. Štohanzl) - Džeko, Kroupa (70. Fenin). Trenér: