Viktoria postoupila přes Vlašim, čeká ji Dukla

Postupovou povinnost v poháru splnili ve středu večer fotbalisté Viktorie Plzeň. Ve 2. kole Ondrášovka cupu vyhráli na hřišti nováčka druhé ligy Graffinu Vlašim 3:1. Ve 3. kole narazí na druholigovou Duklu Praha, která až na penalty postoupila přes tým ČFL Králův Dvůr. Trenér Plzně Pavel Vrba d...

Trenér Plzně Pavel Vrba dal příležitost několika hráčům, kteří momentálně nejsou v základní sestavě pro ligové boje. V bráně se představil Ticháček, na stoperském postu Navrátil a na pozici defenzivního záložníka utkání odehrál Rada. Pavel Horváth nastoupil až průběhu druhého poločasu. „Chtěli jsme postoupit, takže jsme svůj cíl splnili. Jen začátek jsme si trošku zkomplikovali, když jsme inkasovali jako první,“ konstatoval trenér Plzně Pavel Vrba. Domácí fanoušky totiž ve 27. minutě rozjásal Borák, který vstřelil vedoucí branku Vlašimi. Plzeň ale o jedenáct minut vyrovnala po akci Limberského, kterou zakončoval Střihavka a v 50. minutě se ujala vedení vlastním gólem M. Nešpora. „Soupeře jsme přehrávali a bylo otázkou, kdy padne gól,“ uvedl Vrba. Účet zápasu uzavřel v 66. minutě Rezek. „Pak jsme si už postup taktickou hrou uhlídali.“
Třetí kolo s Duklou Plzeň odehraje 23. září. „Dukla má zkušený tým například s Gedeonem nebo Bergerem, bude to těžší soupeř. My ale musíme potvrdit svou ligovou kvalitu,“ ví Vrba.

Graffin Vlašim –Viktoria Plzeň 1:3 (1:1)

Plzeň: Ticháček – Ševinský, Navrátil, Bystroň (51. Horváth), Limberský – Petržela, Kolář (73. Rajtoral), Rada, Jiráček- Střihavka, Bakoš (61. Rezek)

Branky: 27 Borák – 38. Střihavka, 50. M. Nešpor vlastní, 66. Rezek