Viktoria postupuje do semifinále Ondrášovka Cupu

Po osmi dnech čekal na viktoriány odvetný zápas v utkání čtvrtfinále Ondrášovka Cupu proti Příbrami. Na příbramském stadionu Na Litavce, kam přijeli Západočeši s výhrou 1:0 z prvního zápasu čtvrfinále, přivítalo plzeňské hráče nádherné jarní počasí. Kouč Viktorky Pavel Vrba oproti předchozímu poháro...

Po osmi dnech čekal na viktoriány odvetný zápas v utkání čtvrtfinále Ondrášovka Cupu proti Příbrami. Na příbramském stadionu Na Litavce, kam přijeli Západočeši s výhrou 1:0 z prvního zápasu čtvrfinále, přivítalo plzeňské hráče nádherné jarní počasí. Kouč Viktorky Pavel Vrba oproti předchozímu pohárovému duelu udělal dvě změny v základní jedenáctce. Do branky se postavil Martin Ticháček a na pozici defenzivního záložníka nastoupil místo Filipa Rýdela Tomáš Rada. Návrat do míst, kde nakoukl do světa velkého fotbalu, dnes zažil Jakub Navrátil, který právě v příbramském dresu zahájil svou prvoligovou kariéru.
První dvacetiminutovka zápasu větší šance nepřinesla. O střelu se pokusil ve třetí minutě Huňa. Branku Viktorie ale vůbec netrefil. Stejně tak si nenašla cestu mezi tři tyče na druhé straně hřiště Kolářova hlavička. Zakočení příbramského střelce Huni z 22. minuty už bylo o poznání přesnější. Svou střelou z vápna se kapitán domácích pokusil přehodit Ticháčka, který proti němu vyběhl. Plzeňský gólman míč vyrazil. O čtyři minuty později bylo živo také před brankou, kterou hájil Krbeček. Limberský si narazil míč s Rezkem a následně poslal do šestnáctky domácích centr, který skončil u Petržely. Rychlonohý záložník okamžitě vystřelil a jeho střelecký pokus olízl levou tyč Krbečkovy branky. Ve 28. minutě znovu zahrozil z dálky Huňa, jenž se snažil opět o přehození plzeňského gólmana. Balon se otřel o břevno. Do konce prvního poločasu se ani jeden z dnešních soupeřů do žádné brankové příležitosti nepropracoval, a tak v první polovině utkání třicítka věrných fanoušků Viktorky, která za klubem svého srdce přicestovala, branku neviděla.

Ve druhém poločase zahrozili jako první hosté z Plzně. Kolář svůj únik po pravé straně hřiště zakončil tvrdou střelou do boční sítě. Následně se ale ujali aktivity domácí, ale do větší příležitosti se nedostali. Naopak hrozila z protiútoků do otevřené obrany domácích Viktoria. V 60. minutě tvrdě pálil Bakoš. Krbeček střelu slovenského kanonýra vyrazil. Na druhé straně hřiště střílel Šmejkal. Ani on však svůj technický pokus v branku neproměnil. V 71. minutě hry se ujala Viktorka vedení. Navrátil nejprve vybojoval balon a poté ho také předložil přihrávkou na vápno úplně volnému Petrželovi. Plzeňský štírek si ve své příležitosti poradil, propálil Krbečka a nasměroval tak Viktorii k postupu. V této situaci by totiž museli domácí, pokud chtěli postoupit, vstřelit tři branky. O odpověď se pokusil vzápětí Pilík, ale jeho střela na zadní tyč se mezi tři tyče Ticháčkovy branky nevešla. Příbram sice svého soupeře zatlačila, ale do vyložené příležitosti se během devadesáti minut nepropracovala. Branky se nakonec přeci jen dočkala. V nastaveném čase se opřel do odraženého míče Tarczal a nechytatelnou střelou z osmnácti metrů vyrovnal na konečných 1:1. Viktoria Plzeň se tak může těšit na účast v semifinále Ondrášovka Cupu.

"Musím přiznat, že jsme si představovali lepší výkon. Chtěli jsme hrát ze zajištěné obrany a čekat na brejkové situace. Jedna nám nakonec vyšla a to rozhodlo celé utkání. V tomto momentu bylo již o postupujícím jasno, protože by soupeř musel během dvaceti minut dát tři branky. Přijeli jsme sem uhrát výsledek, který by nám zajistil postup, což se nám podařilo. Nyní bychom chtěli jít samozřejmě až do finále," prohlásil o utkání Pavel Vrba. "Čtvrtfinále jsem svým výkonem zdramatizovali. Pohárová matematika je však jednoznačná. Plzni vyšlo, co si napálánovala. Tím se rozhodlo celé čtvrtfinále. Do její branky měl zápas náboj, neboť Plzeň neměla zdaleka postup v kapce. My jsme tak byli vyrovnaným týmem mužstvu, které na jaře předvádí nejhezčí fotbal," řekl k zápasu Vrbův protějšek Karol Marko z Příbrami.

1. FK Příbram - FC Viktoria Plzeň 1:1