Viktoria prohrála v Jablonci o dvě branky

Ve čtvrtém kole Gambrinus ligy inkasovala Plzeň tři góly, trefil se pouze mladík Smejkal

Fotbalisté Plzně si připsali druhou porážku v Gambrinus lize. Ve čtvrtém kole nejvyšší soutěže podlehli domácímu Jablonci 1:3. Rozhodujícím moment přišel v 69. minutě. Jen pár vteřin poté, co vyrovnal Viktorián Smejkal na 1:1, strhl znovu vedení na stranu Jablonce Šenkeřík.
Už první poločas přinesl hodně šancí a hosté mohli hovořit o štěstí, že je přestáli bez úhony. Už v 11. minutě nastřelil Klapka břevno plzeňské
branky. O tři minuty později po načechraném rohovém kopu Webera obránce Drobný jen lehce lízl míč hlavou, ale ten skončil vedle branky. Pak se pokusil Klapka o střelu nůžkami, jeden z plzeňských obránců míč ještě tečoval, ale brankář Mucha na čáře zachránil.
Při další akci agilní Klapka vracel vyražený míč obloučkem do prázdné branky, ale obránce Smola hlavou z brankové čáry odvrátil na roh. Až ve 28. minutě přišla první šance Plzně. Po nedorozumění jablonecké obrany s brankářem Špitem se dostal k
míči Fillo, ale z těžkého úhlu minul prázdnou branku.
Góly začaly padat až po hodině hry. V 63. minutě po Weberově přetaženém rohu se zmocnil míče Loučka a ranou z rohu pokutového území prostřelil Muchu. Hosté však už po šesti minutách vyrovnali. Kapitán Barteska se zbavil protihráče, od brankové
čáry odcentroval a u bližší tyče přesně hlavičkoval Smejkal, který byl v té době na hřišti pouhé čtyři minuty.
Vyrovnaný stav však netrval dlouho. Už za minutu se Šenkeřík po vydařené kombinační akci Jablonce dostal sám před brankáře Muchu a přesnou střelou po zemi k tyči opět dostal domácí do vedení. Snahu Plzně o vyrovnání utnul v 87. minutě domácí
náhradník Kordula. Mucha Weberův rohový kop jen vyboxoval a střídající hráč svůj první dotek s míčem proměnil ve třetí gól Jablonce. Jeho hlavička za šestnáctkou se snesla parádním
obloučkem do plzeňské sítě.
Gambrinus liga, 4. kolo: FK Jablonec 97 - Viktoria Plzeň 3:1 (0:0). Branky: 63. Loučka, 70. Šenkeřík, 87. Kordula - 69. Smejkal.
Rozhodčí: Jech - Pokorný, Kafka. ŽK: Nesvadba, Weber, Baranek - Pilař, Limberský, M. Knakal. Diváci: 3008.
Jablonec: Špit - Loučka, Drobný, Hrotek, Nesvadba - Baranek (90. Laciga), Hušek, Klapka, Weber - Šenkeřík (86. Kordula), Smíšek (82. Michálek).
Plzeň: Mucha - M. Knakal, Procházka, Zakopal, Smola - Limberský (88. P. Šíma), Barteska, Fillo, Pilař - Svátek (65. Jarolím), Kousal (65. Smejkal).