Viktoria remizovala s Jihlavou

V souboji nováčků Gambrinus ligy diváci ve Štruncových sadech gól neviděli, Vágner zahodil penaltu

Souboj ligových nováčků mezi Plzní a Jihlavou gól nepřinesl. Domácí měli po většinu utkání navrch, ale neproměnili své šance. Tu největší měl v nastaveném čase Robert Vágner, ale z penalty poslal míč nad břevno.
V mrazivém počasí se obě mužstva na začátku příliš netlačila do útoku. První šance se zrodila až na konci úvodní čtvrthodiny, kdy se po Barteskově rohu dostal na hranici malého vápna k
zakončení domácí Bednář. Jeho střela bez přípravy ze záklonu však letěla vysoko nad branku.
Akce však domácí povzbudila a o čtyři minuty později našel Vágner přihrávkou na pravé straně nabíhajícího Filla, který však v dobré pozici vypálil příliš slabě. Hosté spoléhali na dobrou
obranu a rychlé protiútoky a po jednom z nich domácí pouze s obtížemi odvraceli hlavičku Váchy mířící na volného Kaplana.
Mírnou převahu si ale nadále udržovala Plzeň a soupeř s obavami sledoval, jak Limberského technická střela těsně míjí branku. Z nenápadné akce však mohlo udeřit na druhé straně, Vácha našel v šestnáctce neobsazeného Kaplana, který však ve snaze přehodit padajícího brankáře Ticháčka v jasné šanci překopl branku.
Na začátku druhé půle uchránil hosty od pohromy tygřím skokem brankář Vorel, když zlikvidoval Bednářovu hlavičku z bezprostřední blízkosti. Domácí tlak stupňovali a většinu času
strávili v útočné polovině, přes dobře organizovanou obranu hostů se však prosazovali těžko. Výjimkou byl Fillův centr z pravé
strany, který však v pokutovém území hlavičkoval vedle Barteska.
Ze sevření se hosté dostali už pouze deset minut před koncem, po podklouznutí Smoly se ke střele z pravé strany odhodlal Štohanzl, jeho pokus ale stihl Ticháček vytěsnit na roh. Pak už se hosté stáhli kolem své šestnáctky a odvraceli nebezpečné
centry domácích. V nastavení nařídil rozhodčí Jílek penaltu za stažení Filla Bartošem. Zkušený exekutor Vágner ale selhal a přestřelil.
Plzeňský kouč Zdeněk Michálek po utkání litoval nevyužitých šancí. "Ve druhé půli náš výkon gradoval, na rozdíl od předešlých domácích zápasů jsme však dnes při zakončení neměli potřebné
štěstí, a to nás stálo dva body," řekl Michálek. Dodal, že by nechtěl vinu svádět jen na Vágnera, který nedal penaltu. Připustil, že měl ze soupeře obavy. "Zvenku totiž často vozí body a dnes to svým výkonem potvrdil," řekl domácí kouč.
Jeho protějšek Karel Večeřa byl spokojen s tím, že jeho svěřenci poprvé po čtyřech kolech udrželi nulu. "Už od úvodního hvizdu jsme pozorně bránili a při získání míče se pokoušeli kombinací přenést hru před pokutové území Plzně. S obranou jsem
spokojen, ale mrzí mě, že jsme neskórovali," řekl Večeřa. Přiznal, že jeho svěřenci měli v závěru štěstí. "Druhou půli jsme ho měli vrchovatě, především při standardkách. Domácí tuto zbraň
ještě znásobili dlouhými Knakalovými auty. Při penaltě bylo štěstí stoprocentní," uzavřel Večeřa.
Gambrinus liga, 12. kolo: Viktoria Plzeň - Vysočina Jihlava 0:0. Rozhodčí: Jílek - Filgas, Goňa. Žk: Pilař - Demeter, Vladyka, Liška. Diváci: 4187.
Plzeň: Ticháček - Procházka, Zakopal, Rada, Smola - Fillo, Pilař, Barteska, Limberský (68. M. Knakal)- Bednář (81. Svátek), Vágner.