Viktoria si odvezla body ze Zlína

Fotbalisté Viktorie Plzeň si připsali první vítězství na hřišti soupeřů, domácí Tescomu porazili 2:1

Fotbalisté Plzně poprvé v této sezoně vyhráli na hřišti soupeře. Ve Zlíně získali po změně stran rychle dvoubrankový náskok díky trefám záložníků Davida Limberského a Marka Jarolíma, Zlín stačil po brance útočníka Martina Bači snížit a podruhé v sezoně doma prohrál.
Plzeňský kouč Bílek poprvé využil zkušeného obránce Müllera, ale ten společně se svými kolegy v defenzivě moc práce neměl. Západočeši totiž
vstoupili do utkání povzbuzeni poslední výhrou nad Teplicemi a začali hodně sebevědomě. Už ve druhé minutě se z pětatřiceti metrů opřel do přímého kopu Rezek, míč však skončil na břevně Baránkovy brány. Vzápětí po centru Martina Knakala mířil Pilař hlavou nad břevno.
Domácí byli nepovedeným začátkem zaskočeni a nebyli schopni vymyslet souvislejší akci. Zato fotbalisté Plzně byli nadále při chuti. Nahrávku
Rezka museli odvracet zlínští zadáci, rána stejného hráče levačkou jen těsně minula cíl a proti Fillovi musel zasahovat Baránek.
Svěřenci trenéra Uličného poprvé zahrozili až po půlhodině, Činčalův průnik však zakončil Lukaštík nepřesně.
Ani po změně stran Plzeňští ze svého snažení neubrali a v 53. minutě se dočkali zasloužené odměny. Za šestnáctkou zamířil hostující kapitán
Limberský a trefil se po zemi přesně k levé tyči. O pět minut přišel Zlín utrpěl další šok, dvoubrankový náskok zajistil Západočechům tečovanou střelou Martin Jarolím.
Kouč Uličný postupně zareagoval na nepříznivý vývoj třemi změnami. Střídající Žemlík měl na noze snížení, ale v koncovce selhal. Až v 66.
minutě se domácí přece jen dočkali, za plzeňskou obranu si naběhl Bača, přehodil Daňka a dostal svůj tým znovu do hry.
Hosté pak až do konce odolávali tlaku Zlína. Hrdinou utkání se mohl stát střídající Žemlík, ale neproměnil dvě příležitosti, největší možnost
vyrovnat odmítl další náhradník Farbák, který těsně před koncem zblízka minul odkrytou branku.
Gambrinus liga, 5. kolo: FC Tescoma Zlín - FC Viktoria Plzeň 1:2 (0:0). Branky: 66. Bača - 53. Limberský, 58. Jarolím. Rozhodčí: Kocián - Slavík,
Pospíšil. ŽK: Švach, Žemlík - Pilař, Müller. Diváci: 1758.
Zlín: Baránek - Červenka, Zbožínek, Švach, Jelínek (62. Žemlík) - Kraus, Vrtělka (58. Farbák), Šmahaj (57. Opiela), Lukaštík - Bača, Činčala. Trenér: Uličný.
Plzeň: Daněk - M. Knakal, Müller, Zakopal, Smola - Fillo, Jarolím (69. Trapp), Pilař, Limberský - Rezek (86. Procházka), Krbeček (55. Smejkal). Trenér: Bílek.