Viktoria třemi góly sestřelila Bohemians 1905

Viktoriáni si spravili chuť po nešťastné středeční porážce v Teplicích. V nedělním 19. kole Gambrinus ligy přejeli ve Štruncových sadech Bohemians Praha 1905 3:0, v tabulce se tak posunuli na pátou příčku. Ráz duelu určily hned úvodní minuty. Plzeň byla aktivní a tlačila se před Sňozíkovu branku...

Ráz duelu určily hned úvodní minuty. Plzeň byla aktivní a tlačila se před Sňozíkovu branku. V osmé minutě se gólmana pokusil překvapit Horváth, když rohový kop kroutil rovnou do branky. Sňozík vyrazil. Plzeňský kapitán zanedlouho zkoušel další „kulišárnu“. Všiml si vyběhnutého brankáře a pokusil se ho přelobovat ještě z vlastní poloviny hřiště. Tuhle akci Sňozík ještě ustál, ale zanedlouho kapituloval.
Ve 22. minutě předvedli domácí rychlou kombinaci. Rezek poslal z pravé strany střílený centr před branku a obránce Bohemians Jindřišek si jej v pádu nešťastně srazil do vlastní sítě.
Za pět minut se stadion radoval podruhé. Horváth zahrával zpoza šestnáctky standardní situaci, Sňozík jeho pokus pouze vyrazil před číhajícího Ševinského a ten míč pohotově uklidil pod břevno - 2:0.
Ve 32. minutě Horváth znovu vyzkoušel pozornost soupeřova brankáře dalekonosným lobem. Tentokrát mířil lépe než při prvním pokusu a Sňozík měl co dělat, aby míč vyrazil na roh. Domácí hráli v pohodě, zato Bohemians 1905 dvě inkasované branky viditelně zasáhly.
Ve 37. minutě střílel bez přípravy Lecjaks, rána šla ale nad branku. Ve 41. minutě ho napodobil Rezek a tentokrát musel Sňozík rychle k pravé tyči, aby míč zastavil.
Až po přestávce se Pražané nadechli k větší útočné aktivitě a hned ve 46. minutě střílel Kaufman. Tečovaná střela však skončila mimo tyče. Na druhé straně mohl zvýšit vedení Viktorie Kolář. Z pravé strany ho přesným centrem našel Bakoš, jenže plzeňský záložník při zakončení selhal a hlavou přestřelil.
V 59. minutě měli hosté první vážnější příležitost. Po centru z pravé strany míč doputoval až k osamocenému Kaufmanovi, jenže ani on z 10 metrů mušku neseřídil a Daněk vůbec nemusel zasahovat.
Plzeň kontrolovala hru a navíc její kombinace rozhýbal střídající Petržela. V 78. minutě zamotal hlavu obráncům a na jeho přetažený centr si naběhl Jiráček. Levačkou střílel bez přípravy, ale přímo do míst, kde stál pozorný Sňozík. Na druhé straně se musel vytáhnout i Daněk, když vyrazil prudkou střelu Rótha. Dobíhajícímu Škodovi pak v dorážce zabránil Bystroň.
Těsně před koncem připravil Petržela pro Jiráčka další obrovskou šanci. Jiráček si zpracoval míč, byl sám před brankářem, jenže trestuhodně přestřelil. Přesto se Viktoria dočkal třetí branky. Ve druhé minutě nastaveného času Horváth zahrával další rohový kop a střídající Krbeček jeho centr hlavou usměrnil do sítě.
Vzápětí sudí Franěk naposledy foukl do píšťalky a Plzeň mohla začít slavit zasloužené tři body.

Gambrinus liga, 19. kolo
FC Viktoria Plzeň - Bohemians 1905 3:0 (2:0). Branky: 22. Rychlík vlastní, 27. Ševinský, 90+2. Krbeček. Rozhodčí: Franěk - Filípek, Jiřík. ŽK: Krbeček - Nikl, Lukáš. Diváci: 3840.
Plzeň: Daněk - Ševinský, Navrátil, Bystroň, Lecjaks - Rajtoral (77. Petržela), Rýdel, Horváth, Rezek (85. Krbeček) - Bakoš (74. Jiráček), Kolář. Trenér: Vrba.
Bohemians 1905: Sňozík - Jindřišek, Lukáš, Nikl, Rychlík - Štohanzl, Pávek, Kaufman (71. Kotyza), Bartek (59. Róth) - Škoda, Bálek (46. Cissé). Trenér: Hoftych.