Viktoria v derby zdolala Vejprnice

Zápas čtvrtého s pátým týmem fotbalové divize viděly o víkendu Štruncovy sady. Proti sobě nastoupili tradiční rivalové – celky Viktorie B a Vejprnic.

Zápas čtvrtého s pátým týmem fotbalové divize viděly o víkendu Štruncovy sady. Proti sobě nastoupili tradiční rivalové – celky Viktorie B a Vejprnic. Utkání mělo zvláštní náboj i proto, že řada hráčů hostující Slavie, i její trenér v plzeňském týmu dříve působili.
Ten, kdo přišel v sobotu do Štruncových sadů toho rozhodně litovat nemusel. Osmnácté kolo divize nabídlo kvalitní fotbal s množstvím šancí. Už v první půli padli dva góly, když nejdříve dostal domácí Viktorii hrající v červeném do vedení Razím, v šestnácté minutě pak srovnal stav za Vejprnice Košťál. Vyrovnaný stav po poločase začal se ale nelíbil plzeňským, kteří začali druhou půli aktivněji a dostávali Vejprnice pod tlak.
Viktoria se tak dostala opět do vedení v padesáté druhé minutě, kdy se hlavou trefil Jindřich Bittengel. Plzeňským pak jakoby patřilo celé hřiště a vytvářeli si i další šance. Z hranice šestnáctky střílel do tyče Šiml, neujala se ani hlavička Smejkala. V šedesáté třetí minutě se po akci kterou sám začal prosadil zblízka opět Bittengel a svým druhým gólem v zápase dopřál Viktorii klid a vedení 3:1.
Neuběhlo ale ani pět minut a přestřelka pokračovala. Faul Razíma na unikajícího Malého potrestal z penalty Košťál a Vejprnice byly opět zpátky ve hře. Hosté se po snížení probudili a deset minut před koncem mohli i vyrovnat, kapitán Slavie Bublík ale v dobré pozici přestřelil.
Tři body ale nakonec za výkon ve druhém poločase zaslouženě zůstaly v Plzni.
Béčko Viktorie tak v tabulce svého soupeře přeskočilo a vyhouplo se na třetí příčku. Vejprnice, které na jaře ze dvou zápasů nezískaly ani bod klesly na šesté místo.