Viktoria v dohrávce remizovala s Baníkem

Ve Štruncových sadech gól nepadl. Plzeňští fotbalisté k němu byli blízko, nastřelili třikrát břevno.

Série neporazitelnosti fotbalistů ostravského Baníku v první lize stále trvá. Mistři z loňského
roku uhráli šťastnou remízu 0:0 v Plzni a v nejvyšší soutěži neprohráli už šest zápasů. Naopak ligový nováček z Plzně doma uhrál bezbrankový výsledek podruhé za sebou a už čtyři utkání čeká na výhru.
Fotbalisté Baníku jezdí na daleké výlety do Plzně rádi. Na západě Čech více než sedm let neprohráli, ale tentokrát se pro ně zápas mohl výrazně zkomplikovat už ve druhé minutě. Po rohu
plzeňského kapitána Bartesky se v jedinečné šanci objevil Pilař, ale nejprve zblízka nastřelil brankáře a vzápětí břevno ostravské branky.
Po šesti minutách chyběl po Kousalově centru jen krůček k zakončení plzeňskému kanonýru Vágnerovi.
Hosté pak domácím ofenzivní výpady zatrhli díky zlepšené hře v záloze a sami začali hrozit i v útoku. Stoper Rada ještě ve dvacáté minutě zastavil průnik Bystroně. Po půlhodině pak Hoffman
z pravé strany našel skvělým centrem Papadopulose, ale ten před zraky sportovního ředitele Bayeru Leverkusen Rudiho Völlera,
který se na něj přijel do Plzně podívat, s prudkou hlavičkou proti gólmanovi Ticháčkovi neuspěl.
Ostravané pak ještě zahrozili trestným kopem kapitána Slončíka, který prolétl těsně vedle šibenice. Domácí tým se z útlumu probíral pomalu, jen tři minuty před koncem poločasu po dalším rohu Bartesky Knakal svoji ránu namířil jen do boční sítě.
Západočeši po pauze na dlouhé minuty ovládli dění na hřišti a několikrát mohli strhnout vedení na svoji stranu. Útočník Kousal po dravému úniku v 54. minutě pálil jen do brankáře Rašky, pak po
rohu jen těsně minul bránu ostrým projektilem Limberský. Po hodině hry se krátce po příchodu na hřiště uvolnil mladík Fillo a po jeho centru trknul míč do břevna Kousal.
Domácí se nechtěli smířit s tím, že počtvrté za sebou v první lize nevyhrají. Kouč Michálek dvacet minut před koncem vyslal do hry dalšího žolíka Bednáře, jehož hlavičku po pár minutách z pod břevna vytáhl gólman Raška. Na ostravskou oporu si deset minut střelou z voleje nepřišel ani Pilař. Raška se tak ve čtvrtém zápase na hřišti soupeře po sobě mohl radovat z vychytaného
čistého konta.
Plzeňský trenér Zdeněk Michálek litoval druhé ztráty za sebou v domácím prostředí. Po bezbrankové remíze s Jihlavou Západočeši uhráli stejný výsledek i s Ostravou a už čtyři zápasy
čekají na vítězství. "S výsledkem spokojený nejsem, ale s výkonem ano. Z Ostravy jsme měli díky její sérii trochu obavy. Kluci na hřišti odevzdali maximum, ale v určitých momentech nám nepřálo sportovní štěstí," připomněl Michálek na tiskové konferenci nastřelená břevna Pilaře
a Kousala.
Plzeňský kouč ocenil defenzivní výkon Ostravy. "Mají výbornou defenzivní fázi i brankáře, i přesto jsme se ale do šancí dokázali dostat. Toho si cením. Jen mě mrzí, že jsme se střelecky nedokázali prosadit," dodal Michálek.
Ostravský trenér Pavel Hapal si bodu vybojovaného v Plzni cenil. "Určitě s ním spokojený jsem. Plzeň i dnes ukázala, že je velmi kvalitním týmem," uvedl Hapal.
Gambrinus liga, 14. kolo: FC Viktoria Plzeň - FC Baník Ostrava 0:0. Rozhodčí: Jech - Holub, Kumstát. ŽK: M. Knakal - Čoupek. Diváci: 3087.
Plzeň: Ticháček - V. Procházka, T. Rada, Zakopal, Smola - M. Knakal, R. Pilař, Barteska, Limberský -Kousal (68. Bednář), Vágner (60. Fillo).
Ostrava: Raška - Hoffman, P. Besta, Klimpl, Čoupek - Rajtoral (71. Metelka), Staněk, Bystroň, M. Čížek - Slončík (78. Magera) - Papadopulos (90. Zeher).