Viktoria v poháru podlehla Prachaticím

Fotbalisté Viktorie Plzeň nestačili ve 2. kole Poháru ČMFS na Prachatice, vyřazen byl i Holýšov

Poslední dva zástupci Plzeňského kraje dohráli v Poháru Českomoravského fotbalového svazu už ve druhém kole. Šok prožila prvoligová Viktoria Plzeň, která podlehla domácím Prachaticím (ČFL) 1:2. Pohárová pouť skončila i pro divizního nováčka z Holýšova, ten na svém hřišti nestačil na Strakonice (ČFL) v poměru 0:3.
V Prachaticích se domácí tým ujal vedení už v 6. minutě. Plzeň pak Zakopalem nastřelila břevno a ve 29. minutě se dočkala vyrovnání. Petr Šíma zakroutil trestný kop do horního rohu prachatické branky. Viktoria měla ve druhém poločase mírnou převahu, ale bez efektu. Naopak, domácí rozhodli z ojedinělé standardní situace. V 66. minutě přesně hlavičkoval Mrkvička. Závěrečný nápor už Plzni vyrovnání nepřinesl.
"Kádr, jak se ukázalo, není tak kvalitativně silný, abychom mohli postrádat hned pět hráčů základní sestavy," uvedl na internetových stránkách plzeňského klubu kouč Zdeněk Michálek. "Hráči se málo pohybovali, postrádal jsem nasazení i srdíčko. Hráli jsme moc profesorsky," zlobil se trenér.
Neprosadil se ani Holýšov. Strakonice už po půl hodině hry získali dvoubrankové vedení, ve druhé části ho ještě zvýraznil Hodánek.
Pohár ČMFS, 2. kolo: Prachatice - Viktoria Plzeň 2:1 (1:1). Branky: 6. Hájovský, 66. Mrkvička - 29. P. Šíma. ŽK: 0:2. Rozhodčí: Jílek. Diváků: 650. Sestava Viktorie: Ticháček - J. Šíma, Zakopal, Procházka, Smola - Vaněček (76. T. Krbeček), Rada, Jarolím, P. Šíma - Svátek
(46. Fillo), Smejkal (64. Kousal).
Holýšov - Strakonice 0:3 (0:2). Branky: 23. März, 29. Pintér, 55. Hodánek. ŽK: 3:1. Rozhodčí: Štěrba. Diváků: 300.