Viktoria vedení neudržela, se Šachtarem remizovala 1:1

Fotbalisté Plzně v úvodním kole play off Evropské ligy doma remizovali 1:1 se Šachtarem Doněck. V soutěžní premiéře nového trenéra Dušana Uhrina mladšího vedli po brance Stanislava Tecla, ukrajinský mistr však rychle srovnal zásluhou Luize Adriana. V odvetě, která se hraje za týden v Doněcku, tak mu...

Fotbalisté Plzně v úvodním kole play off Evropské ligy doma remizovali 1:1 se Šachtarem Doněck. V soutěžní premiéře nového trenéra Dušana Uhrina mladšího vedli po brance Stanislava Tecla, ukrajinský mistr však rychle srovnal zásluhou Luize Adriana. V odvetě, která se hraje za týden v Doněcku, tak musí Plzeň vyhrát či uhrát remízu se vstřeleným gólem.
Duel začal minutou ticha za oběti politických nepokojů na Ukrajině, přičemž fanoušci Plzně vyjádřili svou podporu i transparentem v azbuce. To hostující příznivci kvitovali vřelým potleskem. Na hřišti však šla přátelská atmosféra stranou a oba celky sváděly vyrovnanou bitvu. Šachtar vynikal v útoku rychlostí a technickou zdatností, ale hráči Plzně se mu svou bojovností dokázali vyrovnat.
Po úvodním oťukávání zahrozil v 15. minutě Hořava, který měl ve vápně dostatek prostoru, ale jeho nebezpečnou střelu dokázal zablokovat český reprezentant v sestavě Šachtaru Hübschman. O chvíli později hlavičkoval jen do středu branky Tecl.
Následovaly šance i na druhé straně. Domácím příznivcům zatrnulo, když brankář Kozáčik nejistě zasáhl proti přímému kopu Rakického a míč od jeho rukavic odskákal těsně vedle tyče. Mimo střílel v dobré šanci také Taison.
V závěru poločasu Plzeň přečkala několik nebezpečně vyhlížejících brejků i Hübschmanovo zakončení po rohovém kopu. Šanci ale měla i Viktoria, když se kapitán Horváth pokusil o kulišárnu a z půlky hřiště se snažil překvapit vyběhnutého brankáře Pjatova. Míč však skončil těsně nad břevnem.
V druhé půli tempo hry trochu opadlo, zahrozil jen Ďuriš střelou nad, ovšem v 62. minutě udělal domácím fandům radost Tecl. Při rozehrávání standardní situace čekali stopeři do poslední chvíle s náběhem do vápna, Horváth našel centrem rozběhnutého Čišovského, ten sklepl míč na Tecla a plzeňský útočník otevřel skóre.
Z vedení se však Viktoria radovala jen dvě minuty. Plzeňská obrana nezachytila dlouhý nákop na Luize Adriana a ten z úhlu propálil Kozáčika. Vyrovnání dodalo hostům energii, hru navíc oživil i střídající brazilský reprezentant Bernard.
Nebezpečné brejky soupeře však Plzeň přežila a nakonec dovedla zápas k remíze. Do odvety je tak vše otevřené, Plzeň v ní však nebude moci využít reprezentačního beka Limberského, který bude v trestu za tři žluté karty.