Viktoria vyhrála v Hradci 3:0 a dál vede ligu!

Fotbalovou euforii v Hradci Králové rázně zkrotila Plzeň. Na hřišti nováčka v pondělí vpodvečer vyhrála jednoznačně 3:0 a s deseti body vede tabulku první ligy. Velmi záhy se tak oklepala z výprasku na stadionu Besiktase Istanbul a brzkého vyřazení z Evropské ligy. Plzeň přijela do Hradce s...

Plzeň přijela do Hradce s očekávanou změnou. V brance dostal šanci Ticháček, jehož pustily mezi tyče hrubky kolegy Krbečka. Ten chyboval v superpoháru proti Spartě i v odvetě předkola Evropské ligy na hřišti Besiktase. Proto se tentokrát posadil pouze mezi náhradníky.
Ticháček měl v prvním poločase více příležitostí vyniknout než jeho protějšek Lindr, přestože nakonec Plzeň po úvodní pětačtyřicetiminutovce vedla o jednu branku. Štěstí měl především v 19. minutě. Útočník Pilař se uvolnil podobně jako ve vítězném duelu se Spartou, jeho rána z 22 metrů však skončila na tyči. Po dalším Pilařově pokusu skončila tečovaná střela z přímého kopu z 30 metrů těsně vedle.
Domácí nováček většinu času kontroloval hru, prosazoval se kombinační hrou s krátkými přihrávkami, kterou předvedl už v úvodních kolech. Plzeň proti tomu postavila zkušenost špičkového mužstva ligy a také perfektní standardní situace zahrávané kapitánem Horváthem. Po prvním rohu hlavičkoval těsně vedle Navrátil, po přímém kopu v 39. minutě se už prosadil důrazný středopolař Rada.
Po změně stran si Hradec naplánoval jízdu za vyrovnáním, jenže záhy dostal další úder. Při mírně riskantní rozehrávce, kterou domácí praktikovali už v první půli, chyboval brankář Lindr a míč získal Petržela, kterého srazil v pokutovém území Kasálek. Rezek pak z penalty zvýšil na rozdíl dvou gólů.
Hradecké nadšení bylo rázem pryč, domácí měli i trochu smůly - a navíc velmi dobře chytal hostující Ticháček. Ten si poradil s prudkou a navíc tečovanou Pilařovou ránou, s Dvořákovou šancí i s několika ošemetnými centry.
Na hřišti tak vládla Plzeň. Přitom tolik výrazný tentokrát nebyl šéf Horváth, velmi dobře zato hráli oba krajní záložníci Petržela s Jiráčkem. K nim se navíc přidal útočník Rezek, nakonec autor dvou branek. Rychlý forvard se prosadil i sedm minut před koncem, kdy zužitkoval zpětnou přihrávku a zamířil do protipohybu brankáře Lindra.
Plzeň tak duel jasně ovládla. Po čtvrtém kole proto vede s třemi výhrami a bez porážky ligovou tabulku. ve Štruncových sadech se představí viktoriáni v neděli, kdy hostí Slovácko.