Viktoria ztratila body po sporném gólu

V televizní dohrávce 6. kola Gambrinus ligy podlehla Plzeň na hřišti Teplic 1:2

Fotbalisté Viktorie Plzeň byli blízko bodovému zisku v televizní dohrávce 6. kola Gambrinus ligy. V Teplicích vedli ještě deset minut před koncem 1:0, ale domácí ještě stihli výsledek otočit a vyhráli 2:1. Především vyrovnávací gól po hlavičce Hunala však rozvířil emoce. Míč se odrazil od tyče a brankář Mucha jej poté zachytil do náruče. Hlavní sudí Adámek po konzultaci s pomezním rozhodl, že míč už přešel brankovou čáru.
Odvážný nováček z Plzně, který na Stínadlech z pěti utkání uhrál jediný bod, favorita hodně potrápil. První poločas nabídl strhující podívanou s šancemi na obou stranách. Poprvé
zahrozili hosté díky nepřesné dorážce bývalého teplického útočníka Vágnera. Domácí, kteří měli v nohách čtvrteční remízový duel Poháru UEFA s Espaňolem Barcelona, odpověděli dvěma šancemi
aktivního záložníka Verbíře, ale klíčový hráč žlutomodrých k dosavadním čtyřem letošním gólům další zásah nepřidal.
V 27. minutě Západočeši ukázali svoji sílu při standardních situacích. Po Barteskově rohu se míč od Vágnera šťastně odrazil k Fillovi a ten pohotově vstřelil svůj druhý letošní gól.
Severočeši poté nasadili k mohutnému náporu a plzeňská obrana odvracela jejich výpady s vypětím všech sil. V 36. minutě pak stoper Zakopal svedl souboj s útočníkem Maškem, oba spadli na zem a sudí Adámek ukázal plzeňskému hráči druhou žlutou a následně červenou kartu.
Slovenský brankář Mucha Viktorii držel skvělými zákroky ve hře o důležité body i po přestávce.
Tepličtí neúnavně útočili středem i po stranách hřiště a v 52. minutě v jasné šanci nevyzrál na Muchu Rilke. Teplický kouč Mareček dvacet minut před koncem na hřiště poslal třetího útočníka Kowalíka a domácí ještě vystupňovali tempo hry. Po dalším ze závarů se míč odrazil k Rilkemu, ale ten nůžkami mířil jen do břevna. Vzápětí musel Krmašovu hlavičku odvrátit Limberský z brankové čáry.
Až devět minut před koncem domácí protrhli plzeňskou obrannou hráz. Po Verbířově rohu se hlavou prosadil Hunal a hosté se marně
snažili rozhodčího přesvědčit, že gólman Mucha chytil míč ještě na brankové čáře.
Plzeňané dnes v Teplicích dlouho pomýšleli na vítězství, ale nakonec odjeli domů opět s prázdnou. V poslední minutě nacentroval před plzeňskou branku Sabou a obránce Martin Knakal
nešťastnou tečí vychýlil míč mimo dosah gólmana Muchy. V zoufalém náporu pak Plzni nepřinesl bod ani pokus střídajícího Smejkala.
Teplický kouč Vlastislav Mareček si po infarktovém duelu s Plzní cenil hlavně toho, že jeho svěřenci šli za vítězstvím až do posledních vteřin. "Znovu se ukázalo, že mužstvo je odolné
psychicky a umí se vyrovnat s tlakem, který je na něj vytvořený," řekl Mareček novinářům.
"Nepředvedli jsme sice výkon podle našich představ, ale nezlomilo nás to a výhru tentokrát doslova vydřeli. Cením si toho, že se kluci prali až do úplného konce," dodal Mareček.
Před utkáním s Plzní prý měl z utkání jisté obavy. "Plzeň je velkým oživením ligy a navíc má dobře propracovanou obranu. Dnes jsme se hodně trápili, ale prokázali jsme velkou vůli," uvedl
Mareček.
Plzeňští byli po utkání hodně smutní. Hlavně kvůli tomu, že měli zápas výtečně rozehraný. "Velmi dobře jsme do zápasu
vstoupili, navíc se nám povedlo jít do vedení a byli jsme vyrovnaným soupeřem," řekl plzeňský kouč Zdeněk Michálek. Za klíčový okamžik označil Zakopalovo vyloučení v 36. minutě. "Pak už byli domácí pány na hřišti. Zatlačili nás do hluboké
defenzivy," dodal Michálek.
Gambrinus liga, 6. kolo: FK Teplice - Viktoria Plzeň 2:1 (0:1). Branky: 81. Hunal, 90. vlastní M. Knakal - 27. Fillo. Rozhodčí: Adámek - Filgas, Goňa. ŽK: K. Rada - M. Knakal, Zakopal, Barteska, V. Procházka, Limberský, Pilař, T. Rada. ČK:
36. Zakopal.
Teplice: Poštulka - Kaufman (46. Fenin, 78. Benát), K. Rada, Hunal, Krmaš - Doležal, Jirsák (68. Kowalík), Sabou, Verbíř - Mašek, Rilke.
Plzeň: Mucha - M. Knakal, V. Procházka, Zakopal, Smola - Fillo (58. Kousal), R. Pilař, Barteska, Limberský - Vágner (39. T. Rada), A. Bednář (84. Smejkal).