Viktoriáni podlehli v generálce Metalurgu

Generálka na jarní ligovou premiéru s Baníkem Ostrava se fotbalistům Plzně výsledkově nepovedla. Po neproměněných šancích především ve druhé půli prohráli s ukrajinským Metalurgem Záporoží 0:1. V souboji s houževnatým soupeřem měli viktoriáni od počátečních minut mírnou územní převahu, ale do s...

Generálka na jarní ligovou premiéru s Baníkem Ostrava se fotbalistům Plzně výsledkově nepovedla. Po neproměněných šancích především ve druhé půli prohráli s ukrajinským Metalurgem Záporoží 0:1.
V souboji s houževnatým soupeřem měli viktoriáni od počátečních minut mírnou územní převahu, ale do střeleckého zakončování se nedostávali. Naopak po osmnácti minutách hry se dostal ke střele ze sedmnácti metrů Tsigirlash a nechytatelnou ranou do šibenice poslal svůj celek do vedení. Pro Západočechy to byl impuls k dalšímu navýšení aktivity, ale hlavička Bystroně ani střela Jiráčka se mezi tři tyče nevešly. Po individuální akci nezamířil po půlhodině přesně ani tísněný David Střihavka a přestávka tak byla veselejší pro ukrajinský tým.

V pauze vystřídal Pavel Vrba hned několik fotbalistů a viktoriáni se postupně dostávali do velkého tlaku. Opět hlavou mířil nad břevno Bystroň, proti pokusu Bakoše se vyznamenal ukrajinský gólman. Čtvrthodiny před koncem po drzém průniku tvrdě zakončoval také střídající Rajtoral, ale brankář Matalurgu opět prokázal své kvality. O dalších pět minut později napřáhl z dvaceti metrů mladíček Darida, ale také po jeho pokusu mohli hráči soupeře poděkovat opoře ve své brance. Když pak v dalších šancích neuspěli Hájovský a Rožman, radoval se soupeř z vítězství 1:0.

„Samozřejmě mě mrzí, že jsme generálku nezvládli výsledkově lépe. Především v prvním poločase jsem čekal, že se dostaneme více do zakončení. Ve druhém dějství jsme se již hodně tlačili dopředu a chtěli alespoň vyrovnat, soupeře však podržel brankář a v několika momentech mu přálo také štěstí,“ zhodnotil duel trenér Pavel Vrba, který protočil v utkání velké množství fotbalistů. „Chtěl jsem dát šanci všem hráčům, pořád máme ještě týden do ligy. Nyní nás čeká poctivá práce v Plzni a věřím, že na Baník budeme dobře připraveni.“

FC Viktoria Plzeň – Metalirg Záporoží 0:1 (0:1)
Branka: 18. Tsigirlash
Sestava Plzně: Ticháček – Limberský, Ševinský (46. Navrátil), Bystroň (70. Hájovský), Jiráček (70. Rožman) – Petržela (46. Rajtoral), Horváth (46. Rýdel), Rada (70. Darida), Rezek (46. Lecjaks) – Kolář (46. Bakoš), Střihavka (70. Vaněček)