Viktoriáni porazili řeckého mistra Olympiakos Pireus

Poslední utkání v rámci soustředění v Kaprunu skončilo pro Viktoriány vítězně. Plzeňáci porazili řeckého mistra Olympiakos Pireus 2:1 a získali cenný skalp. O branky se postarali Müller s Brožíkem. Viktoria tak v Rakousku ze tří zápasů se zvučnými soupeři uhrála dvě výhry a remízu.

Na utkání v Axmans dorazila i šestičlenná skupina plzeňských fanoušků, kteří dokázali svůj tým po celý zápas vydatně povzbuzovat. Do utkání podle fcviktoria.cz nenastoupil Martin Fillo, který stále ještě není zcela fit.
Oba soupeři začali od samého úvodu aktivně a tak nebyla nouze o nebezpečné a zajímavé situace před oběma brankami. Ve 20. minutě zahrávala Viktoria Jarolímem rohový kop a míč za záda řeckého reprezentačního gólmana nekompromisně poslal Martin Müller - 1:0. O tři minuty později tvrdě pálil Petr Trapp, brankář Nikopolidis však jeho střelu zázračným zákrokem zlikvidoval. Do druhé části oba soupeři prostřídali, obraz hry byl však stejný. Ve 48. minutě se blýsknul Tomáš Krbeček, jehož hlavička po rohovém kopu otřela tyč. V 67. minutě podržel plzeňský gólman své spoluhráče, když zmařil stoprocentní šanci soupeře. Hned z protiútoku Vítězslav Brožík krásným lobem poslal míč podruhé za záda Nikopolidise - 2:0. V 86. minutě propadla plzeňská obrana a soupeř po individuální akci snížil - 1:2. Poslat Viktorku znovu do dvoubrankového vedení mohl v 89. minutě Müller, ale k zápisu do statistiky chyběly centimetry. V závěru utkání si přeci jen učastník Ligy mistrů vytvořil několik příležitostí. Ty však exceletními zákroky zmařil Michal Daněk.

Olympiakos Pireus - FC Viktoria Plzeň 1:2