Viktoriáni porazili v Rakousku holandský Haag 3:1

Zaslouženou a cennou výhru si připsali fotbalisté Viktorie Plzeň, kteří se v rámci soustředění v Kaprunu utkali s nizozemským ambiciózním druholigovým celkem ADO Den Haag. Viktoria byla během celého utkání lepším týmem a díky brankám Malára, Psohlavce a Borka zvítězila 3:1.

Soupeř korigoval výsledek až pět minut před koncem.
Viktoria se podle stránek fcviktoria.cz od počátku pustila do svého soupeře zostra a již ve druhé minutě nebezpečně zahrozila dělovkou Malcharka, která jen těsně minula branku. O minutu později se ocitl před gólmanem Haagu Malár, ale brankář jeho příležitost stačil zmařit. Ve 12. minutě předložil Borek míč ve vápně volnému Psohlavci a ten hlavou orazítkoval břevno. Po úvodním náporu se hra přeci jen vyrovnala, ale byla to stále Viktorka, kdo diktoval tempo. Nejvážněji ohrozil Haag Lukáše Krbečka, když dalekonosná střela skončila na břevně. Ve 26. minutě zahrával Martin Müller trestný kop. Míč posadil s milimetrovou přesností na hlavu Vladimíra Malára a ten poslal Viktorii do vedení - 0:1. Za toho stavu odcházeli hráči do kabin.
I ve druhém poločasu aktivní Viktoriáni nenechávali soupeři prostor a již v 53. minutě zvýšili svůj náskok. Vladimír Malár nacentroval míč na Psohlavce a ten podruhé rozvlnil síť - 0:2. I u třetí branky Viktorie byl s chutí hrající Vladimír Malár. V 61. minutě rozehrával trestný kop, míč se dostal k Borkovi a ten hlavou nekompromisně posunul Viktorii k tříbrankovému vedení - 0:3. Do listiny střelců se mohl zapsat i benejmínek týmu Jan Mudra, když se po ideálním centru Lecjakse ocitl sám před bránou, míč však těsně minul. Posledních deset mitut soupeř vrhl vše do útoku, hrál vabank, což se mu pět minut před koncem vyplatilo a Fernandesem zaznamenal čestný úspěch - 1:3.

FC ADO Den Haag - FC Viktoria Plzeň 1:3