Viktoriáni prohráli 0:4 v Mladé Boleslavi

Ve městě aut dostala plzeňská Viktoria pořádný výprask. Sebevědomý celek, který mohl pomýšlet na souboj o mistrovský titul, v Mladé Boleslavi předvedl nejhorší výkon v sezoně a po zásluze prohrál 0:4. Do zápasu 22. kola Gambrinus ligy přitom Plzeň vstupovala jako favorit, v posledních třech zápa...

Do zápasu 22. kola Gambrinus ligy přitom Plzeň vstupovala jako favorit, v posledních třech zápasech získala plný počet bodů a svým soupeřům nastřílela úctyhodných devět gólů. V tabulce se usadila na pátém místě s minimální, čtyřbodovou ztrátou na vedoucí duo Sparta – Teplice. Mladá Boleslav šla do zápasu povzbuzená překvapivým vítězstvím na půdě Olomouce, v tabulce jí ale patřilo až deváté místo se ztrátou jedenácti bodů na Viktorii. Trenér Pavel Vrba už mohl počítat s obráncem Ševinským, který v Mladé Boleslavi odehrál čtyři sezony, na lavičce naopak musel ještě zůstat Limberský pykající za osmou žlutou kartu. Domácí byli poprvé na jaře kompletní, po žlutých trestech byli připraveni i Kulič s Kúdelou, ti se ale trochu překvapivě v základní jedenáctce Boleslavských neobjevili.
První šanci zápasu si připravila Plzeň. Bakoš se už řítil sám na branku Šedy, stíhající Procházka plzeňského útočníka ve vápně postrčil, ten se poroučel k zemi, píšťalka hlavního rozhodčího ale zůstala němá. Tím ale aktivita Viktorie na dlouho skončila, otěže zápasu pevně převzali domácí. Řádil hlavně mladý Chramosta. Nejdřív tvrdou střelou prozkoušel pozornost hostujícího Daňka, ve čtvrté minutě byl už ve vyložené šanci, po centru zprava ale mířil jen do nohou strážce plzeňské svatyně. Po čtvrthodině hry se mladý útočník Boleslavi znovu dostal za obranu Viktorie, obešel i Daňka, z úhlu ale jeho slabou střelu zastavili vracející se obránci. Bohorovně hrající Viktorii varování nestačilo a tak přišel první trest. Ve 23. minutě sebral ve vápně Mendy míč Radovi, jeho centr už mířil ven z pokutového území, jenže Táborský míč neskutečnými nůžkami uklidil k tyči Daňkovy branky. Plzeň ale příliš obdržená branka nevyhecovala, aktivní byl na levé straně pouze Rajtoral. To Boleslav hrozila častěji, v 35. minutě Chramosta krásně našel za obranou Viktorie střelce první branky, Táborský ale na míč těsně nedosáhl. Další balon za obranu hostí už znamenal penaltu. Lecjaks ve 38. minutě nejdřív lehce propustil míč mezi svýma nohama, potom stíhal už ve vlastním vápně Kalinu, po pádu domácího hráče pak zazněla přísná píšťalka rozhodčího – pokutový kop. Sylvestre se nemýlil a navýšil vedení domácích na 2:0.
Do druhé půle šli Viktoriáni už se dvěmi změnami v sestavě. Lecjaks odešel ještě v závěru prvního dějství, o poločase se svlékl i Rezek, na hřišti je nahradili Jiráček a Kolář. Už ve 48. minutě mohli domácí navýšit vedení. Petržela ve vlastním vápně přišel o míč, jeho chybu ale domácí nepotrestali. Po více než hodině hry ještě mohla Plzeň utkání zdramatizovat. Rada ale největší šanci Viktorie propásl. Po centru Horvátha se ocitl úplně sám na hranici malého vápna, jeho slabou hlavičku ale Šeda vytěsnil mimo tyče. Boleslav definitivně rozhodla v 77. minutě - domácí vyšachovali plzeňskou obranu, míč se dostal od Chramosty k Zahustelovi, ten před Daňkem posunul míč na volného Sedláčka, který nezazmatkoval a trefil poloprázdnou branku – 3:0. V závěru střídající Poláček nejdříve těsně minul břevno Daňkovy svatyně, v nastavení už se ale po ideální přihrávce Kuliče nemýlil a zvýšil na konečných a zasloužených 4:0 pro domácí.

Viktoria v Boleslavi zklamala, spravit chuť si může ve středečním pohárovém zápase s Příbramí a poté v pondělí 5. dubna, kdy hostí v ligovém duelu pražskou Spartu.