Viktoriáni prohráli na Slavii, srazily je rychlé góly

Fotbalisté plzeňské Viktorky prohráli v zápase 10. kola první Gambrinus ligy na Slavii 0:3. Dva góly dal Stanislav Vlček, třetí přidal Marek Suchý.

Úvodní minuty patřily Slávistům a jejich snaha byla korunována rychlým gólem. Krajčík přešel ve 3. minutě přes tři protihráče a přihrál na levou stranu na Šenkeříkovi, který našel ve vápně Stanislava Vlčka. Ten se obtočil kolem své osy a poslal míč k levé tyči Daňkovy brány - 1:0. Plzeň poprvé zahrozila v 11. minutě. Martin Fillo se napřáhl z patnácti metrů, Vaniak byl ale pozorný. O tři minuty později měl slávistický brankář další práci. Malcharek zatáhl míč po pravé straně a přihrál Jarolímovi, jehož tvrdou střelu z hranice pokutového území Vaniak vyrazil. Ve 20. minutě bylo rušno před oběma brankami. Nejprve po rohu domácího Volešáka vypálil Jablonský a Daněk reflexivně vyrazil, z protiútoku vyvezl míč Fillo, jeho přihrávku na Jarolíma ale zblokovali slávističtí obránci.
Plzeň byla v těchto fázích zápasu aktivnější, chyběla jí ale finální přihrávka a tak gólem svou snahu nekorunovala. Blízko k tomu měl v 25. minutě Jarolím, jemuž poslal Krbeček dloubák za obranu, Jarolímův pokus na zadní tyč ale vyrazil Vaniak. Slavia se probudila až v poslední pětiminutovce před poločasem. Ačkoliv šli Plzeňští do druhé půle s odhodláním výsledek zvrátit, stal se opak. Dvě minuty po úvodním hvizdu, tedy ve 47. minutě, dostali studenou sprchu. Z přímého kopu poslal Volešák centr do vápna a v pokutovém území se tvrdou hlavičkou prosadil Suchý – 2:0. Definitivně jasno bylo v 60. minutě. Marek Suchý vystihl přihrávku Plzně, vyrazil dopředu a krásně našel Vlčka. Ten nekompromisní střelou zvýšil na rozdíl tří branek a připsal si svůj druhý gól v zápase – 3:0.

Slavia Praha - Viktoria Plzeň 3:0 (1:0)
Branky: 3. a 60. Vlček, 46. Suchý. Rozhodčí: Franěk - Košec, Jiřík. ŽK: Hubáček - Šmejkal, Brožík, Borek. Diváci: 3971.

Sestavy:
Slavia: Vaniak - Gebre Selassie, Suchý, Hubáček, Dřížďal - Krajčík, Volešák (63. Belaid), Tavares (83. Necid), Jablonský - Vlček (72. Ivana), Šenkeřík. Trenér: Jarolím.

Plzeň: Daněk - Šmejkal, Zakopal, Halama, Šíma - Malcharek (66. Smejkal), Jarolím, Rada, Krbeček, Fillo - Brožík (48. Borek). Trenér: Levý.