Viktoriáni remizovali s AS Řím 1:1

Velký fotbalový svátek pro všechny hráče i fanoušky plzeňské Viktorie sehráli svěřenci Pavla Vrby včera večer v italském Brunicu. Soupeřem Západočechů byl totiž na útulném stadionu věhlasný AS Řím, který nasadil do duelu většinu největších es včetně kapitána Francesca Tottiho. Na instalovaných tribu...

Velký fotbalový svátek pro všechny hráče i fanoušky plzeňské Viktorie sehráli svěřenci Pavla Vrby včera večer v italském Brunicu. Soupeřem Západočechů byl totiž na útulném stadionu věhlasný AS Řím, který nasadil do duelu většinu největších es včetně kapitána Francesca Tottiho. Na instalovaných tribunách se vměstnalo přes 4 tisíce diváků, mezi kterými se neztratila ani třicítka poctivě fandících příznivců modro-červených.
Plzeňští vstoupili do utkání bez zbytečného respektu. Hned v páté minutě se zastřeloval Pavel Horváth, o chvilku později zakončil povedenou kombinaci Ševinského se Střihavkou prvním pokusem mezi tyče Milan Petržela. Ani Římané však nezůstávali pozadu. Po deseti minutách přišla první vážnější situace před Martinem Ticháčkem, když ostrý centr zleva odvracel před dotírajícím útočníkem David Limberský. Prakticky totožná situace se opakovala o chvilku později, tentokráte Brighi ve skluzu balon špatně trefil. Hra se přelévala ze strany na stranu – nebezpečnou střelu Tottiho zblokoval Rýdel, stejně se vedlo o chvíli později Riisemu proti Kolářovi. Po dvaceti minutách to v zaplněných ochozech pouze zašumělo, když se po rohovém kopu dostal ke střele Limberský a svým pokusem z dvaceti metrů jen těsně minul branku Římanů. Poté bylo naopak rušno na opačné straně. Aktivní Guberti nejprve po individuální akci donutil ke skvělému zákroku Ticháčka, při dalším útoku ukázkově přenesl hru a Totti z voleje jen těsně minul levou tyč branky viktoriánů. A už opět mohlo zahřmít na druhé straně hřiště. Po krásné kolmici Dana Koláře uháněl z úhlu na branku David Střihavka, na jeho střílenou přihrávku přes celou šíři branky však Jiráček jen těsně nedosáhl. Po chvíli později zakončoval rychlý brejk do rozhozené obrany Italů Pavel Horváth, ale jeho technický pokus z dvaceti metrů o metr minul pravou tyč. Diváci se nadále nenudil – Guberti z úhlu jen těsně minul, po rychlé akce středem pole pak z deseti metrů donutil Ticháčka k dalšímu skvělému zákroku Vucinic. Před poločasovým hvizdem zatlačili fotbalisté v bílých dresech viktoriáni do defenzivy. Nejprve po akci Tottiho vytěsnil pokus Pizzara Ticháček, po následném rohu hlavičkoval důrazný Mexes pouze nad branku. Poslední slovo však přeci jen patřilo Plzeňským. Nejprve po ruce jednoho z domácích dostal příležitost standardní situace Pavel Horváth, jeho pokus z 25 metrů však skončil v rukavicích připraveného Arthura. V poslední minutě se však už zadařilo. Po přiťuknutí Pavla Horvátha zasekl míč na hranici vápna Milan Petržela a levačkou poslal o tyč míč do branky. Po rušném prvním poločase tak Plzeňané senzačně vedou 1:0.

Druhý poločas však začal studenou sprchou. Po rohovém kopu šel do hladičkého souboje Tomáš Hájovský a po přistrčení protihráče si dal vlastní branku. Hra se poté odehrávala především mezi šestnáctkami, dlouhé nákopy aktivnějších Římanů však defenziva viktoriánů spolehlivě odvracela. Velkou šanci si naopak připravili fotbalisté v modrých dresech. Svůj typický únik s ostrým centrem předvedl Honza Lecjaks, stejně jako o chvilku později při střílené nahrávce Rajtorala však na míč spoluhráči těsně nedosáhli. Následně zahrávali viktoriáni v rychlém sledu dva rohové kopy, ale ani tentokráte míč do branky nedopravili. Osm minut před koncem pak měli viktoriáni velkou šanci na rozhodující branku utkání. Z levé strany naservíroval skvělý míč Petr Jiráček, ale tísněný František Rajtoral poslal míč z deseti metrů pouze těsně mimo branku.
Ve svižném a pohledném utkání se tak oba týmy rozešly smírně, viktoriáni si připsali velmi cennou remízu 1:1 s šestým týmem posledního ročníku Série A.

AS Řím – FC Viktoria Plzeň 1:1 (0:1)
Branka: 47. Hájovský vlastní - 45. Petržela
ŽK: Kolář
AS Řím: Arthur (46. Julio Sergio)– Cassetti (50. Malamo), Mexes (60. Faty), Riise (60. Crescenzi), Tonetto (46. Antunes) – Pizzaro (60. Greco), Brighi (60. Barusso), Taddei (60. Esposito), Totti (46. Okaka)- Vucinic (60. Pena), Guberti (60. D’Alessandro)
Viktoria Plzeň: Ticháček – Ševinský (46. Lecjaks), Rada, Hájovský, Limberský – Rýdel (Navrátil) – Petržela (60. Rajtoral), Horváth, Kolář (46. Krbeček), Jiráček – Střihavka (70. Mlika)