Viktoriáni remizovali s rumunskou Kluží 1:1

První přípravný zápas s mezinárodním soupeřem odehráli na soustředění v Rakousku fotbalisté Viktorie Plzeň. Soupeřem byl svěřencům trenéra Stanislava Levého třetí tým loňského ročníku nejvyšší rumunské soutěže a účastník poháru UEFA - CFR Cluj (Kluž) a utkání skončilo remízou.

Trenéři se podle fcviktoria.cz museli obejít bez Jana Zakopala, kterého vyřadila ze sestavy bolest zubů a musel navštívit během dne zubního lékaře.
Samotný zápas přinesl oboustranně aktivní hru, kdy si Viktoria dokázala vynutit územní převahu. Nejprve nebezpečně pálil z dvaceti metrů již v šesté minutě Petr Šíma. Stejný hráč byl i o šestnáct minut později u jediné branky Viktorie, když zatáhl míč po lajně a pasem našel volného Tomáše Krbečka, ten se nemýlil - 1:0. Tvrdý a důrazný soupeř během první části plzeňského gólmana Daňka vážněji neohrozil.
Ve druhé části tempo hry mírně opadlo, soupeř se snažil dostávat se za plzeňskou obranu dlouhými nakopávanými míči, ty se však stávaly kořistí plzeňských zadáků. Změnu stavu mohla přinést 65. minuta, kdy Marek Jarolím zahrával trestný kop. Míč prošel celým vápnem, ale nikdo z Viktoriánů jej nedokázal umístit do sítě. 77. minuta přinesla vyrovnání. Soupeř využil standardní situace a díky nedorozumění plzeňské obrany srovnal na konečných 1:1.

FC Viktoria Plzeň - CFR Cluj 1:1