Viktoriáni ve Španělsku přehráli dánský FC Randers 3:1

S podporou 40 fanoušků v zádech a s touhou připsat si ve Španělsku první vítězství vstoupili fotbalisté Viktorie do souboje s dánským celkem Randers FC. Svěřenci trenéra Pavla Vrby byli především v první půli jednoznačně lepším týmem a po zásluze se nakonec mohli radovat z vítězství 3:1. V...

Viktoriáni se do soupeře od prvních minut zakousli s chutí a na dobře připraveném hřišti zatlačili jedenáctý celek nejvyšší dánské soutěže do defenzivy. Branky se však fanoušci červeno-modrých dočkali až po dvaceti minutách, kdy se po krásné kolmici Dana Koláře prosadil v samostatném úniku David Střihavka. Jen o pár minut později se mohli Plzeňané radovat znovu. Po levé straně se tentokráte ukázkově protáhl Rezek a jeho zpětnou přihrávku poslal technicky k tyči Kolář. Plodnou čtvrthodinu v podání Viktorie pak zakončil ostrý centr Rezka, který šikovně tečoval opět David Střihavka.

Druhá půle sice přinesla počáteční tlak soupeře, ale Michal Daněk ve dvou případech svůj tým podržel. Obměněný tým v červených dresech postupně vyrovnal hru a tlačil se do zakončení. František Rajtoral však po individuální akci trefil pouze tyč a po rychlém brejku se tak přeci jen prosadil tvrdě hrající soupeř. Poslední slovo mohl mít opět blonďatý záložník v barvách Viktorie, ale proti jeho dělovce se v samotném závěru vyznamenal gólman dánského týmu.

Po závěrečném hvizdu tak platil stav 3:1. „Jsem rád, že jsme utkání zvládli a především v prvním půli jsme soupeře přehráli. Po pauze jsme sice polevili v koncentraci, ale závěr už se znovu odehrával v naší režii,“ zhodnotil duel Pavel Vrba. „Jsem rád, že se nám vylepšuje počasí, díky kvalitním podmínkám mají kluci očividně větší chuť do tréninku. Potěšil mě i přístup k dnešnímu utkání, všichni hráči ukázali velkou chuť poprat se o základní sestavu,“ doplnil plzeňský lodivod.

FC Viktoria Plzeň – FC Randers 3:1 (3:0)
Branky Viktorie: 20. a 33. Střihavka, 25. Kolář
Sestava Plzně: Daněk (60. Houdek) – Ševinský (46. Limberský), Bystroň (46. Navrátil), Hájovský, Jiráček, Kolář, Rezek (70. Bakoš), Rýdel (60. Krbeček), Leckajs, Darida (70. Rajtoral), Střihavka (60. Vaněček)