Viktoriáni vezou od Ještědu tři body za výhru 2:0!

Bravo. Plzeňští fotbalisté si z libereckého trávníku odvážejí tři body. Po trefách Rezka a Koláře vyhrála Plzeň pod Ještědem 2:0 a drží se nadále na dostřel úplnému čelu tabulky. Slovan se naopak utápí v krizi. Plzeňská Viktoria už vyrazila na sever Čech s cílem odčinit ztrátu ze zápasu s ostra...

Plzeňská Viktoria už vyrazila na sever Čech s cílem odčinit ztrátu ze zápasu s ostravským Baníkem, když v prvním jarním kole ve Štruncových sadech pouze remizovala 0:0. Domácí Slovan Liberec potřeboval v 18. kole Gambrinus ligy také nutně zabodovat, vždyť po porážce v Brně klesnul s 20 body až na desátou příčku. Začátek zápasu na těžkém terénu přinesl otevřený fotbal. Rezek se po centru ze strany hrnul už v šesté minutě do zakončení. Na míč ale nedosáhl , navíc jeho počínání odměnil hlavní arbitr Kocourek žlutou kartou. Domácí Slovan mohl na konci první desetiminutovky rázně odpovědět. Po rychlé kombinaci se na levé straně ocitl úplně sám ve vápně Viktorie Frejlach. Naštěstí pro Plzeň si ale míč špatně zpracoval a jeho střela nakonec těsně minula Daňkovu svatyni. Po čtvrthodině se znovu Frejlach s Daňkem střetli, volný přímý kop ale Daněk vyboxoval. Potom ještě po závaru před plzeňskou brankou promáchl Dejmek. Jak se má řešit tlačenice před bránou ukázal po půlhodině hry Jan Rezek. Hosté zamkli v 33. minutě Liberec ve vápně, Petrželovu střelu stačil ještě Hauzr vyrazit přes sebe, Rezek se ale ve snadné pozici nemýlil – 0:1. Vzápětí mohlo být vyrovnáno, v tutovce se ocitl Kerič, z těsné blízkosti ale zamířil vedle.Před poločasem se ještě ozvala Viktoria, Rajtoral z deseti metrů vystrašil Hauzra. Ve druhé půli nepřišel očekávaný tlak domácích. Liberec sice rychle vystřídal, po hodině hry přichází bojovný Nezmar místo nevýrazného Smetany, výraznou převahu si však Slovan nevypracoval. Až po sedmdesáti minutách přichází druhá chvíle ostrostřelce Keriče. Dostává míč na pravou stranu, uvolní se na střed brány, z výborné pozice z hranice penalty ale jen opráší Daňkovy rukavice. V dalším průběhu už víc hrozí Plzeň svými brejky. Horváthův nenápadný pokus zdálky jen těsně míjí liberecké břevno, neúnavný Jiráček táhá zleva většinu míčů. A v 87. minutě Viktorka zápas rozhoduje. Petržela dostává ideální nahrávku mezi obránce, jeho střela orazítkuje tyč a střídající Kolář dokončí dílo zkázy pro Liberec – 0:2. Plzeň si odvezla ze stadionu U Nisy zasloužené body a oplatila tak Liberci podzimní prohru 2:3. Nyní ji čeká náročný program. Ve středu vyráží znovu na sever Čech za dohrávkou podzimního kola s Teplicemi. V neděli pak Viktoria přivítá ve Štruncových sadech pražské Bohemians.

FC Slovan Liberec – FC Viktoria Plzeň 0:2 (0:1)

Liberec: Hauzr – Polák, Dejmek, Kelič, Vulin – Dočkal (46. Bosančič), Frejlach, Gecov, Papoušek (71. Diviš) – Kerić, Smetana (63. Nezmar)

Plzeň: Daněk – Ševinský, Navrátil, Bystroň, Limberský – Petržela, Rada, Horváth, Rajtoral (71. Jiráček) – Bakoš (79. Kolář), Rezek (T. Krbeček)

Góly: 33. Rezek, 87. Kolář ŽK: Rezek, Jiráček, Daněk

Rozhodčí: Kocourek – Wilczek, Santarius ml.