Viktoriáni vyhráli ve Vlašimi 2:0, Vrba má jasno o sestavě

Dva vstřelené góly, žádný inkasovaný – to je bilance posledního přípravného zápasu fotbalistů Viktorie Plzeň před startem nové sezony Gambrinus ligy. Plzeňáci si poradili s druholigovým nováčkem z Vlašimi a na podmáčeném hřišti Graffinu byli pány. „Už jsem říkal, že jsem jako generálku bral spíš záp...

Dva vstřelené góly, žádný inkasovaný – to je bilance posledního přípravného zápasu fotbalistů Viktorie Plzeň před startem nové sezony Gambrinus ligy. Plzeňáci si poradili s druholigovým nováčkem z Vlašimi a na podmáčeném hřišti Graffinu byli pány. „Už jsem říkal, že jsem jako generálku bral spíš zápasy v Rakousku. Před startem ligy jsem chtěl ale sehrát poslední utkání s druholigovým soupeřem a na jeho hřišti, protože ligu začínáme také venku na Slovácku. Zápas splnil svůj účel, byli jsme v něm po technické stránce lepší a soupeř měl prakticky jedinou šanci, a to penaltu, kterou Ticháček chytil,“ uvedl trenér Pavel Vrba.
Viktoriáni dali rychlý gól, už v 5. minutě se radovali díky Petrželovi, který zakončil gólem svůj průnik po pravé straně – 0:1. Lehkonohému záložníkovi Plzně podmáčený terén svědčil a o několik okamžiků později svůj průnik ještě dvakrát zopakoval, už ale bez gólového efektu. Blízko ke gólu měli Plzeňáci i ve 34. minutě, ale Střihavka po Kolářově centru trefil jen břevno. Před přestávkou mohli domácí korigovat, když sudí nařídil penaltu za ruku. Ticháček ale pokutový kop zneškodnil.
Do druhé půle kouč Vrba poslal gólmana Daňka a Limberského, který na začátku operoval na pravém kraji obrany, přesunul na levý. „Ověřil jsem si, že David může hrát dobře na obou krajích obrany,“ konstatoval Vrba. V 53. minutě centroval střídající Rajtoral a Střihavkova hlavička rozvlnila síť – 0:2. Dvěma šancemi v 63. a 72. minutě se pak opět blýskl František Rajtoral, jeho průnik z pravé strany ale jednou kryl gólman Vlašimi, podruhé střela mířila mimo. O poslední dramatický okamžik zápasu se postaral také on. Po další ruce, tentokrát na straně Vlašimi, nařídil sudí penaltu i na druhé straně. Gólman Vlašimi ale Rajtoralovu střelu kryl. Od 63.minuty se poprvé ve viktoriánském dresu v zápase předvedl uzdravený útočník Marek Bakoš.
Pavel Vrba, který před zápasem s Vlašimí tvrdil, že má v sestavě ještě dva otazníky, má už jasno. „Můžu říct, že už mám v hlavě kompletní sestavu. Do zápasu na Slovácku ale zbývá ještě týden, takže uvidíme, jestli všichni zůstanou zdraví. Snad ano,“ přeje si kouč.
Vrásky mu tak může dělat jediné – Slovácko svou generálku s Karvinou kvůli dešti a špatnému terénu odložilo a asistent Krejčí, který jel na výzvědy, se tak vrátil s nepořízenou.

Graffin Vlašim – FC Viktoria Plzeň 0:2 (0:1)
Branky: 5. Petržela, 53. Střihavka

Sestava Plzně: Ticháček (46. Daněk) – Limberský, Hájovský (63. Navrátil), Rada, Lecjaks (46. Ševinský) – Petržela, Rýdel, Kolář (63. Bakoš), Horváth (63. Krbeček), Jiráček (46. Rajtoral) – Střihavka (63. Mlika)