Viktoriáni zachránili bod v poslední minutě

Fotbalisté Viktoria Plzeň včera odpoledne hostili ve čtvrtém kole druhé ligy béčko Sigmy Olomouc. Přestože před sebou měli jediný cíl – vyhrát a potvrdit tak třemi body výhru z Jihlavy, nakonec byli rádi za bod. Petr Šíma totiž vyrovnával na konečných 1:1 v poslední minutě nastavení.

Něco málo přes sedm stovek diváků, kteří včera do Štruncových sadů zavítali, neviděli nijak pohledný fotbal. Kombinace na obou stranách vázla a Viktorka se dostala do šancí snad jen zásluhou hlavičky aktivního Martina Černocha v osmadvacáté minutě a střely Petra Šímy ve čtyřicáté minutě. Je ale třeba přiznat, že hosté Martina Ticháčka neohrozili vůbec. Spolupráce Šíma Černoch vyústila po změně stran v šedesáté minutě v další příležitost Viktorky, míč ale skončil u gólmana hostí Martina Blahy. A protože čas běžel, vyložené šance nepřicházely a skóre se ve prospěch Viktorky stále neměnilo, přišel trest. V šestaosmdesáté minutě si postavil hostující Filip Rýdel míč k trestnému kopu ze třiceti metrů, ten skočil a Ticháček jej mohl lovit ze sítě. 0:1.
Viktoriáni naštěstí nesložili zbraně a v samotném závěru si vysloužili řadu standartek. Při té úplně poslední, v druhé a závěrečné minutě nastaveného času se míč odrazil k Petru Šímovi a ten pohotovou ranou z pětadvaceti metrů zachránil pro Viktoriány alespoň bod. Radost trenéra Pulpita byla nelíčená.Premiéru ve druhé lize si v neděli odbyl mladší bratr Petra Knakala Martin. V třiasedmdesáté minutě střídal Davida Vaněčka.
Viktoriáni jsou po čtvrtém kole v tabulce druhé ligy pátí se sedmi body. V příštím kole se pokusí bodový výpadek z domova srovnat venku. Budou to mít ale těžké, v sobotu zajíždějí na půdu zatím druhého Mostu.