Viktorka deklasovala Hapoel Tel Aviv!

11389 diváků se přišlo podívat na včerejší zápas Viktorie Plzeň. Před zápasem s Hapoelem Tel Aviv bylo velice pravděpodobné, že pokud plzeňský tým zvítězí, znamená to pro něj postup do další fáze Evropské ligy. Prohlédněte si fotogalerii! Již od prvních mi...

11389 diváků se přišlo podívat na včerejší zápas Viktorie Plzeň.

Před zápasem s Hapoelem Tel Aviv bylo velice pravděpodobné, že pokud plzeňský tým zvítězí, znamená to pro něj postup do další fáze Evropské ligy.

Prohlédněte si fotogalerii!

Již od prvních minut se hrál velice ofenzivní fotbal. A nechybělo málo a Hapoel se mohl ujmout vedení po krásné střele z přímého kopu, která skončila pouze několik centimetrů vedle pravé tyče plzeňského brankáře Kozáčika. Právě naopak se několik minut poté již prosadila plzeňská Viktorka a to konkrétně navrátilec po dlouhé nemoci Daniel Kolář. Svým gólem hlavou stanovil skóre zápasu na 1:0 a potvrdil svou výtečnou. Obrovskou radost prožil mladík David Štípek, který posunul Plzeň střelou ke vzdálenější tyči z hranice malého vápna do vedení 2:0. Působil na hřišti velice sebejistě a byl důstojnou náhradou za reprezentanta Františka Rajtovala. Toto vedení vydrželo až do konce poločasu.

Ve druhém poločase nutno ocenit hru Viktorie, přestože hrála proti soupeři oslabenému o jednoho hráče v poli. Ta se na rozdíl od většiny českých fotbalových týmů v podobné situaci nezakopala na vlastní polovině a hrála nadále ofenzivní fotbal. Tato hro brzy přinesla své ovoce v podobě třetího gólu. Ten padl po krásné souhře Pavla Horvátha a Daniela Koláře. První jmenovaný posadil krásný načechraný míč přímo na hlavu nikým neatakovaného Daniela Koláře a ten hlavou zamířil přesně. O několik minut později se dočkal i Marek Bakoš a bylo to opět hlavou.

Plzeňští diváci opět nezklamali a odměnou jim bylo zasloužené vítězství Viktorie Plzeň 4:0. Toto vítězství díky souhře okolností ještě nezaručuje postup ze skupiny, protože Coimbra porazila Atlético Madrid a tak ještě zůstala ve hře o postup. Nicméně jsem si skoro jistý, že srdce každého českého fotbalového fanouška plesá radostí při pohledu na tabulku skupiny B, v níž je nyní Viktorka Plzeň na prvním místě před slavným Atléticem.

Foto/text: Otakar Voříšek