Viktorka má další body, poprvé hrál Görner

Viktorka Plzeň včera hostila v dalším druholigovém zápase béčko olomoucké Sigmy. Lídr tabulky chtěl samozřejmě plně bodovat, trenér Michálek ale už před zápasem varoval, že se zaplňující se marodkou to proti ambiciózním mladíkům z Olomouce bude nejspíš tuhý boj .

Viktorka Plzeň včera hostila v dalším druholigovém zápase béčko olomoucké Sigmy. Lídr tabulky chtěl samozřejmě plně bodovat, trenér Michálek ale už před zápasem varoval, že se zaplňující se marodkou to proti ambiciózním mladíkům z Olomouce bude nejspíš tuhý boj.
Domácí Viktorka si nakonec další tři body připsala, snadné to ale opravdu nebylo. Více než pětadvacet minut se hráčům v modročervených dresech nedařilo kombinovat a šestnáct stovek vymrzlých diváků, kteří svůj tým přišli povzbudit, rozčarovaně sledovalo viktoriánské trápení. Vůbec první sledovatelnou akcí byl přímý kop Káníka ve dvacáté sedmé minutě. Na ten vyskočil Bečka, balon ale poslal jen do náruče gólmana Tomáše Černého. Radost přišla o tři minuty později díky Ondřeji Zapomělovi. Akci začal hluboko na polovině Viktorie Marek Smola. Ten odkopl dlouhý míč, který se dostal až k plzeňskému útočníkovi nahrazujícímu zraněného Fořta. Zapoměl si balon zpracovala poslal ho podél brankáře olomouckých do sítě 1:0.
Z vedení se ale Viktorka dlouho neradovala. Nejprve se sice ocitl v šanci Káník, jehož střelu Černý vyrazil jen s námahou, pak ale přišly velké chvíle Olomouckých. Obrovskou šanci Schulmeistera ještě Sorin Colceag včasným vyběhnutím zmařil, v devětatřicáté minutě ale musel plzeňský brankář kapitulovat. Vyskočil totiž malé kluky z plzeňských obránců Smoly a Podzemského, když druhému v pořadí dal potupné jesle, a přihrál do ideální pozice Michalu Ševelovi. Bylo vyrovnáno. Jako kdyby svatý Petr byl Viktorián, v tu chvíli se nad hřištěm rozpoutala sněhová vánice, v níž se ale mohl zaskvět znovu Zapoměl. Ten se dostal k vyraženému míči, z bezprostřední blízkosti ale mířil vysoko nad.
Na počátku druhé půle zavelel ke zteči kapitán Viktorky Milan Barteska, když prověřil Černého střelou z dálky. A byl to znovu on, kdo si před vápnem došel pro faul a sám si postavil míč k trestnému kopu. Jeho střela byla lahůdkou, která rozehřála všechny přítomné fandy. Olomouckého brankáře ale dostatečně zmrazila. 2:1.
Houževnatí mladíci z Olomouce se ale nevzdávali a ihned z protiútoku mohl skórovat Krpec. Colceag byl ale proti. Pojistku v podobě dalšího viktoriánského gólu mohl dát Káník. Tomu naservíroval šanci Róbert Jež, Káník ale mířil do nebes. Na to se ještě dostal dvakrát do gólové pozice střídající Kousal, pokaždé ale Černého branku minul. Plzeň tedy nakonec nad Sigmou Olomouc B vydřela vítězství 2:1.
Poprvé v tomto zápase oblékl, byť jen na posledních pár minut, modročervený dres plzeňského áčka Radek Görner. Ten byl v týdnu do prvního mužstva přeřazen z rezervy a v pětaosmdesáté minutě střídal Michala Káníka.
Viktorka tedy vede druholigovou tabulku se sedmibodovým náskokem před druhou Opavou. Nadějné tažení do první ligy bude pro Viktoriány pokračovat v sobotu na hřišti čtrnáctých Neratovic.