Viktorka na soustředění porazila ukrajinský Alchivsk

Fotbalisté Viktorie Plzeň porazili v sobotu odpoledne v rámci přípravy v tureckém Beleku účastníka první ukrajinské ligy Stal Alchivsk 3:1. Dvěma góly se blýskl Martin Fillo.

V 9. minutě zahrozila Viktoria poprvé. Na rohový kop Ference Rótha vyskočil nejvýše Malchárek, brankář jeho hlavičku s námahou vytěsnil mimo tyče. Poprvé se skore měnilo v 15. minutě. Opět Ferenc Róth zahrával rohový kop, centr mířící do velkého vápna obrana hostí odvrátila, odražený míč se dostal k volnému Procházkovi, který našel volného Filla, ten pálil rovnou z otočky 1:0. O osm minut později pronikl po pravé straně Milan Petržela, jeho zpětnou přihrávku si zpracoval Jarolím, ale mířil nad. Ve 29. minutě po kombinační akci, na jejímž začátku byl kapitán Limberský, si Fillo narazil s Procházkou a následně celou pohlednou akci zakončil druhou brankou 2:0. Zvýšit vedení v první části mohl ještě Malchárek, ale na těžký míč nedosáhl. Jedinou příležitost hostí v úvodním poločasu, po trestném kopu, zlikvidoval na dvakrát brankář Daněk.
Aktivně hrající Viktoria začala lépe i druhou část. Po dvou minutách hry mohl skorovat Malchárek, jehož dělovka však těsně minula pravou tyč. V 50. minutě se podařilo Stalu snížit po nepřehledené situaci před plzeňskou brankou 2:1. V 54. minutě obešel Martin Fillo dva hráče, na velkém vápně našel volného Malchárka a ten křižnou střelou poslal Viktorii opět do dvoubrankového vedení 3:1. O tři minuty později zmařil Daněk individuální akci hostí, když perfektním zákrokem vykryl nebezpečnou střelu. V 58. minutě neudržel kapitán hostů nervy na uzdě a za slovní výpad směrem k rozhodčmu uviděl červenou kartu. Následné minuty přinesly především množství tvrdých osobních soubojů, hra se kouskovala a tak se již skore neměnilo.

FC Viktoria Plzeň - Stal Alchivsk 3:1