Viktorka nestačila na Jablonec

Vstup do jarní části Gambrinus ligy fotbalistům Plzně nevyšel, doma podlehli Jablonci 1:2. Útočník Bednář neproměnil penaltu.

Fotbalisté Plzně ztratili v 18. kole Gambrinus ligy tři body, když doma podlehli Jablonci 1:2.
O výhru hostů se ve Štruncových sadech postaral David Lafata, který ve svém druhém utkání po návratu z řecké ligy vstřelil dva góly. Ještě před přestávkou sice snížil Zakopal, ve druhé půli však domácím k vyrovnání nepomohla
penalta, ani početní převaha po vyloučení Hrotka.
Lafata se vytáhl a už po dvaceti minutách zajistil hostům dvoubrankový náskok. Důrazný jablonecký útočník nejprve hlavičkoval do sítě přesný centr explzeňského Smíška, pak překonal špatně postaveného Ticháčka střelou z 25 metrů pod
břevno.
Hosté se pak soustředili na bránění náskoku a domácí postupně ovládli střed hřiště. Jejich zlepšená hra přinesla i šance.
Dvakrát v rozmezí čtyř minut zahrozil Petr Vlček, navrátilec z Kypru. Nejprve se jeho bomba ze střední vzdálenosti nevešla mezi tři tyče a za chvíli po centru Šímy hlavičkoval v dobré pozici
pouze do náruče brankáře Špita. Ten ještě vytlačil na břevno Šímovu dalekonosnou střelu, ale pak po závaru v pokutovém území uklidil Zakopal míč do sítě.
Po změně stran měl Lafata na kopačce třetí gól, ale neuspěl a tlak domácích sílil. Při jedné rychlé akci stáhl Bednáře Hrotek a rozhodčí Příhoda nařídil penaltu. Exekuce se ujal sám faulovaný Bednář, ale trefil pouze tyč. V 69. minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen jablonecký Hrotek. To ještě vystupňovalo nápor
domácích a závěrečných dvacet minut se odehrálo především na polovině hostů. Cestu za Špitova záda však už nikdo nenašel.
Plzeňský kouč Zdeněk Michálek neskrýval své rozladění, hlavně s první částí zápasu. "Měl jsem z utkání strach, protože jsme na rozdíl od soupeře před týdnem nehráli. Bohužel do utkání hráči vstoupili jako zbabělci. Budeme mít problémy se záchranou, protože jsme hned v úvodním utkání jara selhali," povzdechl si
Michálek.
Mrzelo ho, že Plzeň už potřetí v této sezoně nevyužila pokutový kop. "Na penaltu byl původně určen Vágner. Zřejmě však dostal strach, a tak ji šel kopnout faulovaný Bednář a dopadlo to, jak to dopadlo," popsal kouč klíčový okamžik druhého
poločasu.
Jabloneckého trenéra Petra Radu potěšil úvod zápasu. "Prvních třicet minut jsme předváděli krásný kombinační fotbal. Ale po vstřelení dvou branek jsme přestali zbytečně hrát a začali
jsme nakopávat balóny," zhodnotil Rada.
Gambrinus liga, 18. kolo: Viktoria Plzeň - Jablonec 1:2 (1:2). Branky: 41. Zakopal - 6. a 19. Lafata. Rozhodčí: Příhoda - Filípek, Pospíšil. ŽK: Smola, Barteska, Rada, Limberský, M.
Knakal, Vágner - Hrotek, Lafata, Weber. ČK: 69. Hrotek (Jablonec). Diváci: 2632.
Plzeň: Ticháček - M. Knakal, Rada, Zakopal, Smola - Limberský, Barteska, Vlček (84. Honka), Šíma (59. Procházka) - Bednář (59. Kousal), Vágner. Trenér: Michálek.
Jablonec: Špit - Pončák, Zábojník, Hrotek, Glos - Baranek (19. Musil, 71. Kučera), Klapka, Hušek, Weber - Smíšek, Lafata (78. Jindřišek). Trenér: Rada.