Viktorka ostudně prohrála s Vítkovicemi

Úspěšná šňůra fotbalistů Viktorky skončila. Včera Viktoriáni prohráli po špatném výkonu s celkem Vítkovic 1:3 a nepotvrdili tak body získané před týdnem v Kroměříži. Tím ztratili místo v čele tabulky a po odečtení bodů Žižkovu jsou opět druzí za celkem Mostu.

Úvod zápasu, který v krásném počasí sledovalo téměř dvanáct set fanoušků, patřil jednoznačně hostům. Viktoriáni se téměř nedostali přes půli a diváci nevěřili svým očím. Prvním varování byla střela Mikulenky, která skončila vedle, úder ale přišel ve 33. minutě. Laxnost plzeňských beků potrestal Miroslav Černý, který dorážel míč za záda Martina Ticháčka a hosté vedli 1:0. Až tento gól trochu Plzeňské probral z letargie. Aktivní Martin Fillo nejdřív hlavičkoval do tyče, pak vedle a do třetice se dočkal. Bylo to ve čtyřiačtyřicáté minutě a stav srovnal na 1:1. Kdo si ale myslel, že pro Vítkovické bude gól do šatny ranou, mýlil se. Už o minutu později totiž kontroval po roku exPlzeňáka Knappa Freisler a Vítkovice opět vedly. Jak se později ukázalo, právě tento gól byl definitivně smrtící ranou. Jakoby šokovaní Viktoriáni se totiž v druhé půli zmohli jen na nakopávání míčů a kombinaci, natož šanci, bys nepohledal. Ve dvaapadesáté minutě ještě opět po Knappově rohu pojistil Derych a bylo jasno. Vítkovice překvapivě, ale zaslouženě porazily Plzeň 3:1.
Návrat na plzeňský trávník se vydařil nyní vítkovickému záložníku Luboru Knappovi. Dva góly padly právě po jeho standartkách a Knapp se tak znovu po zranění zabydluje v sestavě.Viktorka má čas oklepat se z porážky do středy, kdy jede na půdu HFK Olomouc k pohárovému zápasu. Další mistrák hraje v sobotu dopoledne v Pardubicích.