Viktorka porazila béčko Olomouce 2:1

Viktorka Plzeň dnes hostila v dalším druholigovém zápase béčko olomoucké Sigmy. Jasným cílem lídra tabulky bylo získat tři body, trenér Michálek ale varoval, že se zaplňující se marodkou to proti ambiciózním mladíkům z Olomouce snadné nebude.

Domácí Viktorka si nakonec další tři body připsala, snadné to ale opravdu nebylo. Více než pětadvacet minut se hráčům v modročervených dresech nedařilo kombinovat a šestnáct stovek vymrzlých diváků, kteří svůj tým přišli povzbudit, rozčarovaně sledovalo viktoriánské trápení. To protrhl ve dvaatřicáté minutě Zapoměl. Akci začal hluboko na polovině Viktorie Marek Smola. Ten odkopl dlouhý míč, který se dostal až k plzeňskému útočníkovi nahrazujícímu zraněného Fořta. Zapoměl si balon zpracovala poslal ho podél brankáře olomouckých Tomáše Černého do sítě 1:0. Z vedení se ale Viktorka dlouho neradovala. Už po sedmi minutách udělal olomoucký Vyskočil malé kluky z plzeňských obránců Smoly a Podzemského, když druhému v pořadí dal potupné jesle, a přihrál do ideální pozice Michalu Ševelovi. Bylo vyrovnáno. Skóre uzavřel už v druhé půli, konkrétně její šestašedesáté minutě, kapitán Viktorky Milan Barteska. Ten parádně zahraným přímým kopem rozvlnil podruhé síť za olomouckým gólmanem. Viktorka – Olomouc B tedy 2:1.