Viktorka porazila béčko Sparty a je pátá

Druholigoví fotbalisté Viktorie Plzeň hostili včera na svém hřišti ve Štruncových sadech v utkání osmého kola rezervu pražské Sparty. V bojovném utkání stačil k výře jediný gól. Ten naštěstí dala Viktorka, takže Plzeň si mohla připsat tři důležité body.

Do utkání lépe vstoupila Viktorka, v jejímž středu zálohy nastoupil místo Jiřího Šímy stojícího za červenou kartu, Martin Fillo. Hned v úvodu tvrdě vystřelil Procházka, jeho střelu ale vyrazil gólman hostí Grigar. Ve dvanácté minutě opět Procházka vystřelil, míč ale prošel před brankou bez povšimnutí plzeňských útočníků. Poté převzali iniciativu na své kopačky hosté. Jednu z příležitostí vyrobil Malchárek, který se uvolnil a nahrál Vondrovi. Jeho střelu ale Ticháček kryl. I začátek druhé půle patřil Viktorce. Střídající Poredský našel petra Šímu, jeho hlavička ale skončila je v Grigarově náruči. Udeřilo až v šedesáté minutě. Procházka našel Černocha a ten střelou k zadní tyči překonal gólmana hostí. 1:0.
Aktivitu poté opět převzali hosté, kteří vytěžili řadu standartek, žádná se ale neujala. Gólovou příležitost pak promarnil Malchárek. Ten se tři minuty před koncem sám řítil na Martina Ticháčka, ten mu ale včasným vyběhnutím vyrovnání zmařil.
Viktorka tedy Spartu B porazila 1:0 a připsala si tři body.
Ve druhé půli opět naskočil do hry mladý Martin Knakal. Trenér hostí Boris Kočí, který před nedávnem trénoval viktoriánské béčko, chválil jeho talent, tah na bránu a takzvaný backhamovský centr. Přidal se i domácí trenér Pulpit.
Viktorka je po včerejšku na pátém místě tabulky s dvanácti body. Příští neděli jede do Kunovic, kde hraje v neděli v 10.15. Doma se představí v neděli za čtrnáct dnů, kdy hostí od 14.30 béčko Brna.