Viktorka porazila německý Kötzting 2:1

Ke čtvrtému přípravnému zápasu se včera Viktoriáni vypravili za hranice, cílem byl Kötzting a místní 1. FC, celek čtvrté německé soutěže. Utkání ovlivnila průtrž mračen těsně před výkopem, na hřišti pak doslova stála voda. Viktoriáni přesto vyhráli 2:1.

Už v páté minutě podle internetových stránek fcviktoria odcentroval Malár před domácí branku a hlavička Smejkala trefila tyč. Ve 30. minutě vystřelil z hranice vápna Trapp, domácí gólman jeho střelu vyrazil, ale důrazný Krbeček míč pohotově umístil do sítě – 0:1.
Ve 35. minutě Němci, v jejichž dresu se představili exPlzeňáci Vlček a Bittengl, vyrovnali. Rozhodčí odpískal penaltu a Seiderer se ze značky pokutového kopu nemýlil – 1:1. Ve 37. minutě minutě byl v akci opět Krbeček, jeho střela ale tentokrát rozvlnila jen boční síť.
41. minuta už ale gól Plzni přinesla. Müller napřáhl z dvaceti metrů a bylo to 1:2.
Ve druhém poločase se terén ještě zhoršil a tak se hra odehrávala jen mezi šestnáctkami. Viktoriáni měli sice územní převahu, do koncovky se ale s výjimkou 63. minuty, kdy po Malárově centru mířil Psohlavec těsně mimo tyče, nedostali. Výsledek 2:1 pro Plzeň už se tedy neměnil.