Viktorka porazila Spartu B a vede tabulku

Fotbalisté druholigové Viktorie Plzeň dnes odpoledne hostili béčko pražské Sparty. Šlo o prestižní souboj o první místo v tabulce.

A po dnešku už Viktoriáni tabulku druhé ligy vedou. V zápase s béčkem Sparty to ale neměli snadné, s postupem času komplikoval kombinační hru stále víc těžký terén. Před sedmi tisíci diváky se domácí na Sparťany v prvních minutách vrhli. V samotném úvodu při nich ale stál i kousek štěstí, když brankář Colceag zlikvidoval sólo Michala Pospíšila. Ten ve vápně upadl, ale rozhodčí situaci neposoudil jako faul.Následujících dvacet minut patřilo Viktorce, která si vytvořila řadu příležitostí hlavně po standartních situacích. Velkou šanci spálil tři minuty před půlí Pavel Fořt. Rozhodující okamžik přišel až po poločase, v padesáté sedmé minutě, kdy Petr Smíšek odcentroval před bránu a sparťanský Tomáš Rada jeho centr srazil do vlastní brány. Viktoria tedy Spartu porazila 1:0. Stínem zápasu je obnovené svalové zranění Pavla Fořta.