Viktorka porazila v poháru Blšany

Druholigová Viktoria Plzeň hostila včera odpoledne ve druhém kole poháru Českomoravského fotbalového svazu ligový celek Blšan. Před bídnou návštěvou tři sta padesáti diváků dokázali Viktoriáni nakonec vstřelit jedinou branku utkání a přes Blšany postoupit do třetího kola.

Viktorka, hraje v červeném, byla v zápase lepší a utkání zaslouženě dovedla k vítěznému konci. Smolařem zápasu se zdál být Miloslav Kousal, který v osmatřicáté minutě obešel už i gólmana, ale laxní střelu stačil vykopnout Horáček, v padesáté minutě mu ale sudí připsali šťastný gól, když do brány dorážel Poredského střelu do břevna. Ve dvaasedmdesáté minutě rozčilil trenéra Pulpita gólman Macháček, když za řeči vyfasoval žlutou kartu a sudí nařídil proti Viktorce nepřímý kop ve vápně. Macháček jej vyrazil a tím si zachránil kůži.
Viktorka tedy Blšany vyřadila, když vyhrála 1:0.V souběžně hraném utkání podlehly Vejprnice Karlovým Varům Dvorům 1:2 a právě třetiligové Dvory jsou dalším soupeřem Plzně. Vyřazení Blšan hráče Viktorie naladilo i na nedělní druholigový zápas. V něm Plzeň hostí Spartu B.