Viktorka prohrála v přípravě s Karlovými Vary

Třetiligové Karlovy Vary připravily v sobotu fotbalistům Viktorie Plzeň překvapivou porážku. Jediný gól utkání padl až ve druhém poločasu. Byl vlastní a dal ho plzeňský bek Procházka.

Třetiligové Karlovy Vary připravily v sobotu fotbalistům Viktorie Plzeň překvapivou porážku. Jediný gól utkání padl až ve druhém poločasu. Přispěli k němu obránci Viktorky.
Prvních třicet minut hry nenabídlo žádnou velkou fotbalovu podívanou. Domácí se především soustředili na defenzivní činnost a hra se tak přelévala mezi velkými čtverci. První příležitost přišla tak až v 31. minutě. Zakopal zatáhl míč, poslal jej na volného Malára, ten však jej nezpracoval a dal vyniknout Ticháčkovi. O dvě minuty později zahrozili domácí, když Ilizi, po střele z hranice pokutového kopu, s námahou míč vytáhl na břevno.
I druhý poločas se herně podobal tomu prvnímu. V 53. minutě centroval domácí Pechar míč do vápna, Procházka jej ve snaze odkopnout poslal přímo za záda Iliziho 1:0. Domácí vycítili šanci a vyráželi k nebezpečným brejkům, těm už ale obrana Viktorie bez větších obtíží odolávala. V 70. minutě našel Ferenc Roth na zadní tyči zcela volného Javorského, ale ten ve vyložené pozici Ticháčka nepřekonal. Změnu stavu nepřinesla ani snaha domácího Kostečky o přelobování Iliziho. Míč zamířil nejen nad plzeňského gólmana, ale i nad branku.
SK Buldoci Karlovy Vary - FC Viktoria Plzeň 1:0
Poločas: 0:0
Branka: 53. vlastní (Procházka)
Viktoria I. poločas: Ilizi - Limberský, Müller, Zakopal, Smola - Petržela, Rada, Jarolím, Róth - Fillo, Malár.
Viktoria II. poločas: Ilizi - Limberský, Knakal, Procházka, Smola - Petržela, Javorský, Valášek, Róth - Borek, Malchárek. Trenér S. Levý