Viktorka remizovala s Opavou, teď zbrojí na Most

Sportovní Plzeň na jaře žije fotbalem a bojem Viktorky o postup do první ligy. Proto se dnes ještě vrátíme k pátečnímu zápasu, v němž Plzeňáci hostili druhého aspiranta na postup, tým Opavy.

Viktorka byla před téměř pětitisícovou návštěvou od začátku aktivnější a dostávala se do šancí. V pětadvacáté minutě krásně vystřelil Barteska, opavský gólman Vašek míč jen vyrazil před sebe, Fořt ale zakončit nedokázal. Ve čtyřiatřicáté minutě tahle spolupráce přinesla ovoce, i když v obráceném gardu. Nejprve Petr Smíšek utekl po křídle a centrem hledal Pavla Fořta. Ten se se mezi opavskými obránci neprosadil, odražený míč se ale dostal na kopačky Milana Bartesky, který přesnou střelou rozvlnil síť za gólmanem Vaškem. 1:0.
Premiérově se mohl o chvíli později trefit i mladíček Limberský. Jeho střelu, která měla patřičný směr i razanci ale zblokovala opavská obrana. Limberský byl aktivní i na začátku druhé půle. V osmapadesáté minutě odvážně prošel obranou Opavy, jeho střela ale opět v síti neskončila. Osudná se stala Viktorce šestašedesátá minuta, kdy se Opava dostala do první vážnější šance a hned z toho byl gól. Plzeňskou obranou prošel a zakončoval Petr Švancara. Viktoriáni sice ještě tlačili, gól už ale nepadl. Plzeň – Opava tedy 1:1.
Viktorka vede tabulku druhé ligy se sedmibodovým náskokem právě před Opavou. Klíčové utkání čeká Viktoriány v neděli odpoledne. To hrají v Mostu, který je třetím kandidátem postupu. V případě vítězství by byla Plzeň prakticky jasným postupujícím.